jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۵۱۶۶   ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرونده ده مرد نقابدار که با حمله به تاجر الماس بیش از 5/3 میلیارد تومان الماس سرقت کرده بودند، برای رسیدگی در اختیار بازپرس داداسرای ویژه سرقت تهران قرار گرفت.

به گزارش جام‌جم،بر اساس محتویات پرونده، مرد تاجر قصد داشت الماس هایش را بفروشد که از طریق یکی از دوستانش توانست با مرد دلالی برای فروش به توافق برسد. قرار شد مرد دلال در برابر دریافت 50 میلیون تومان، الماس‌ها را در بازار برایش بفروشد. چند روزی از این موضوع نگذشته بود که مرد دلال با وی تماس گرفت و اطلاع داد یک مرد ترکیه‌ای خواستار معامله با اوست. بنابراین برای عصر روز بیست و نهم بهمن سال94 با وی قرارگذاشت.

تاجر الماس با اطلاع از این موضوع همراه وکیلش به دفتر کارمرد ترکیه‌ای در یکی از محله‌های سعادت‌آباد تهران رفت.

در جریان این ملاقات، وکیل مرد ترکیه‌ای الماس‌ها را بررسی کرد و با پی بردن به اصل بودن الماس‌ها، با آنها وارد معامله شد. قرار بود او سه میلیارد و 500 میلیون تومان به تاجر الماس بپردازد که ساعاتی بعد در چوبی دفتر وکالت شکسته شد و ده مرد نقابدار با اسپری اشک‌آور و تهدید چاقو و قمه به سمت آنها حمله کردندو با سرقت کیف پر از الماس متواری شدند. در پی تماس تاجر الماس با پلیس، ماموران به دفتر مرد ترکیه‌ای اعزام شدند و موضوع را بررسی کردند که طرفین پرونده به بیان اظهارات مشابه پرداختند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، تحقیقات برای دستگیری ده مرد نقابدار آغاز شد اما تلاش ‌ها بی نتیجه ماندو این بار پرونده با عدم‌صلاحیت رسیدگی برای ادامه تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت ارسال شد.

تحقیقات در این باره در شعبه چهارم بازپرسی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر