jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۵۱۶۶ ۲۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پرونده ده مرد نقابدار که با حمله به تاجر الماس بیش از 5/3 میلیارد تومان الماس سرقت کرده بودند، برای رسیدگی در اختیار بازپرس داداسرای ویژه سرقت تهران قرار گرفت.

به گزارش جام‌جم،بر اساس محتویات پرونده، مرد تاجر قصد داشت الماس هایش را بفروشد که از طریق یکی از دوستانش توانست با مرد دلالی برای فروش به توافق برسد. قرار شد مرد دلال در برابر دریافت 50 میلیون تومان، الماس‌ها را در بازار برایش بفروشد. چند روزی از این موضوع نگذشته بود که مرد دلال با وی تماس گرفت و اطلاع داد یک مرد ترکیه‌ای خواستار معامله با اوست. بنابراین برای عصر روز بیست و نهم بهمن سال94 با وی قرارگذاشت.

تاجر الماس با اطلاع از این موضوع همراه وکیلش به دفتر کارمرد ترکیه‌ای در یکی از محله‌های سعادت‌آباد تهران رفت.

در جریان این ملاقات، وکیل مرد ترکیه‌ای الماس‌ها را بررسی کرد و با پی بردن به اصل بودن الماس‌ها، با آنها وارد معامله شد. قرار بود او سه میلیارد و 500 میلیون تومان به تاجر الماس بپردازد که ساعاتی بعد در چوبی دفتر وکالت شکسته شد و ده مرد نقابدار با اسپری اشک‌آور و تهدید چاقو و قمه به سمت آنها حمله کردندو با سرقت کیف پر از الماس متواری شدند. در پی تماس تاجر الماس با پلیس، ماموران به دفتر مرد ترکیه‌ای اعزام شدند و موضوع را بررسی کردند که طرفین پرونده به بیان اظهارات مشابه پرداختند.

همزمان با تشکیل پرونده قضایی در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران، تحقیقات برای دستگیری ده مرد نقابدار آغاز شد اما تلاش ‌ها بی نتیجه ماندو این بار پرونده با عدم‌صلاحیت رسیدگی برای ادامه تحقیقات به دادسرای ویژه سرقت ارسال شد.

تحقیقات در این باره در شعبه چهارم بازپرسی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر