jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۹۵۱۳۰   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۲۰:۰۹

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اخطاریه‌های روزهای گذشته اعلام کرد که به سبب بارش باران، معابر و رودخانه‌ها در ۱۹ استان کشور دچار آبگرفتگی و سیلاب می‌شوند.

باران و سیل ۱۹ استان کشور را در بر می‌گیرد

به گزارش جام جم آنلاین،در اطلاعیه شماره 9 این سازمان که روز سه‌شنبه منتشر شد به اطلاعیه روز گذشته مبنی بر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها بر اثر رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید اشاره شده است.

بنابر پیش‌بینی این سازمان در طی 3 روز آینده وضعیت آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها به شرح ذیل است:

سه‌شنبه 24 فروردین ماه 95: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی‌شدن رودخانه‌ها در خوزستان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال‌ و بختیاری، ایلام، لرستان، جنوب آذربایجان‌غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه.

چهارشنبه 25 فروردین ماه 95: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در خوزستان، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، غرب فارس، شمال بوشهر و مناطق شمالی استانهای قزوین، البرز، تهران و سمنان در دامنه‌های جنوبی البرز.

پنج‌شنبه 26 فروردین ماه 95: آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ایلام، خوزستان، بوشهر، کرمانشاه، زنجان، لرستان، مرکزی، همدان، غرب و جنوب فارس، کهگیلویه‌ وبویراحمد، چهارمحال ‌و بختیاری و مناطق شمالی استانهای قزوین، البرز و تهران در دامنه‌های جنوبی البرز.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بارش شدید باران در مناطق یاد شده و تشکیل مه غلیظ در گردنه‌های مرتفع و در جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس، موجب لغزندگی جاده و کاهش دید خواهد شد. بنابراین برای اجتناب از تصادفات و کاهش خسارات در تردد جاده‌ای، توصیه می‌شود احتیاط لازم صورت گیرد و ضروری است از تردد و رانندگی در جاده‌های آب‌گرفته و سیلابی خودداری شود. همچنین در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها از توقف طولانی و برپا کردن چادر اجتناب شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

سفر ممنوع شد، سفر ممنوع نشد

دوباره تعطیلات و دوباره ممنوعیت سفر؛ موضوعی که در یک‌سال گذشته به‌دفعات با آن روبه‌رو شده‌ایم اما موضوع مهم این است که باوجود اعمال محدودیت و ممنوعیت سفر در تعطیلات پیش‌رو چه نقصی وجود دارد که ممکن است به اوج گرفتن دوباره بحران کرونا دامن بزند؟

مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر