jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۹۵۰۵۵   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۹

پنجمین همایش علمی سندرم داون،٢٥ و ٢٦ فروردین ماه در محل مجتمع دانشگاهی ولیعصر برگزار خواهد شد.

پنجمین همایش علمی سندرم داون، ٢٥ و ٢٦ فروردین

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان محک، پنجمین همایش علمی سندرم داون، از ساعت 8 تا 16 روزهای 25 و 26 فروردین با محورهای زندگی با افراد سندرم داون،‌توانمند سازی،‌ نقش توانبخشی،‌ آموزش، بلوغ و بزرگسالی، اشتغال و مسائل حقوقی در سالن همایش‌های شهید باکری واقع در میدان امام حسین،‌خیابان دماوند، مجتمع دانشگاهی ولیعصر برگزار خواهد شد.

در این همایش که با همت کانون خیریه سندرم داون و مرکز تحقیقات توانبخشی اعصاب و أطفال دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برگزار خواهد شد بیش از 30 نفر از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ضمن حضور یافته و به سخنرانی و گفتگو پیرامون محورهای همایش می پردازند و در ادامه ‌تعدادی از افراد داری سندرم داون به اجرای برنامه‌های هنری خواهند پرداخت.

همچنین در روز چهارشنبه 25 فروردین تعدادی از هنرمندان و ورزشکاران صاحب نام ایران به عنوان سفیران سندرم داون، معرفی خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو