jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۸۸۷   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

باور معروفی هست که پول خرج کردن باعث خوشحالی و رضایت از زندگی می‌شود. اما آیا این حقیقت دارد؟ محققان می‌گویند این موضوع صحت دارد به شرط آن‌که خرید شما مطابق شخصیت شما باشد.

به گزارش بی‌بی‌سی، ‌محققان دانشگاه کمبریج با همکاری یک بانک بین‌المللی، بیش از 76 هزار نقل و انتقال بانکی 625 نفر را بررسی و آنها را دسته‌بندی کردند. این افراد در طول شش ماه حداقل 500 نقل و انتقال بانکی برای خرید داشتند.

در کنار آن، از این افراد خواسته شد تا پرسشنامه‌هایی را پر کنند تا شخصیت آنها بر اساس مدل «پنج گروه بزرگ شخصیتی» مشخص شود.

سپس محققان خرید هر فرد را با ویژگی اصلی شخصیت او تطبیق دادند و دیدند که افراد بیشتر چیزهایی را می‌خرند که با شخصیت آنها متناسب باشد.

ساندرا متز، یکی از پژوهشگران این تحقیق می‌گوید: «در گذشته تحقیقات ارتباط ضعیفی بین پول و سعادت کلی فرد یافته بودند. اما تحقیق ما زمینه تازه‌ای را فراهم کرده، ما با کندوکاو در حساب بانکی واقعی افراد نشان دادیم که پول خرج کردن وقتی که متناسب با شخصیت و نیازهای روانی فرد باشد،می‌تواند باعث احساس رضایت و خوشحالی شود.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر