jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۸۲۵ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

افشاگری رئیس سازمان خصوصی‌سازی

برخی وزرا با خصوصی‌سازی مخالفند

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از مقابله برخی دولتی‌ها با خصوصی‌سازی خبر داد و گفت: منافع برخی وزرا با خصوصی‌سازی به خطر می‌افتد.

به گزارش مهر، عبدالله پوری‌‌حسینی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما بیشترین مقاومت برای اجرای قانون اصل 44 را متوجه مدیران دولتی و برخی وزیران دانست که منافع و موقعیتشان را در خطر می‌بینند. رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: برخی مدیران و مسئولان و حتی معاونان محلی دولتی برای اجرایی نشدن اصل 44 شام می‌دهند و برای شرکت‌های دولتی‌ای که در فهرست واگذاری قرار دارند، اقدام به استخدام نیرو می‌کنند. این در حالی است که اگر لازم باشد، نام کسانی را که با خصوصی‌سازی مخالفند می‌بریم، اما هنوز الزامی برای این کار وجود ندارد و اگر اسمی هم برده شود، دردی دوا نمیکند.

وی تصریح کرد: کسانی که حاضر نیستند حقوق معلوم و امن خود را با حقوق پرریسک و مشروط عوض کنند و به سمت خصوصی‌سازی بروند، در دو سال گذشته سبب شده‌اند تا عرضه‌های بیش از 40 هزار میلیارد تومانی ما فقط 4000 میلیارد تومان خروجی داشته و به فروش برسد.

وی به لزوم توانمندسازی بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از ورود شبه‌دولتی‌ها به مزایده‌های خصوصی‌سازی، تمهیداتی را طرح‌ریزی کرده تا از حضور ممیزی‌های دولتی در مزایده‌ها جلوگیری شود.

همچنین حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس در ادامه این گفت‌وگو انتظار مجلس از دولت را در سال‌های رکود بی‌سابقه فعلی این‌گونه بیان کرد که دولت باید برای برون‌رفت از رکود اقدام به رفع موانع پیش روی مردم برای ورود به محیط کسب‌وکار و عرصه تولید کند.

وی اضافه کرد: با حمایت‌های بی‌دریغ مسئولانی همچون وزیران و مدیران دولتی هر سال شاهد سیل خروج شرکت‌های دولتی از فهرست خصوصی‌سازی هستیم. البته رویکرد دولت برای خصوصی‌سازی نوعی اصلاح روش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر