jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۴۸۲۵   ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

افشاگری رئیس سازمان خصوصی‌سازی

برخی وزرا با خصوصی‌سازی مخالفند

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از مقابله برخی دولتی‌ها با خصوصی‌سازی خبر داد و گفت: منافع برخی وزرا با خصوصی‌سازی به خطر می‌افتد.

به گزارش مهر، عبدالله پوری‌‌حسینی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما بیشترین مقاومت برای اجرای قانون اصل 44 را متوجه مدیران دولتی و برخی وزیران دانست که منافع و موقعیتشان را در خطر می‌بینند. رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: برخی مدیران و مسئولان و حتی معاونان محلی دولتی برای اجرایی نشدن اصل 44 شام می‌دهند و برای شرکت‌های دولتی‌ای که در فهرست واگذاری قرار دارند، اقدام به استخدام نیرو می‌کنند. این در حالی است که اگر لازم باشد، نام کسانی را که با خصوصی‌سازی مخالفند می‌بریم، اما هنوز الزامی برای این کار وجود ندارد و اگر اسمی هم برده شود، دردی دوا نمیکند.

وی تصریح کرد: کسانی که حاضر نیستند حقوق معلوم و امن خود را با حقوق پرریسک و مشروط عوض کنند و به سمت خصوصی‌سازی بروند، در دو سال گذشته سبب شده‌اند تا عرضه‌های بیش از 40 هزار میلیارد تومانی ما فقط 4000 میلیارد تومان خروجی داشته و به فروش برسد.

وی به لزوم توانمندسازی بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از ورود شبه‌دولتی‌ها به مزایده‌های خصوصی‌سازی، تمهیداتی را طرح‌ریزی کرده تا از حضور ممیزی‌های دولتی در مزایده‌ها جلوگیری شود.

همچنین حمیدرضا فولادگر، رئیس کمیسیون اصل 44 مجلس در ادامه این گفت‌وگو انتظار مجلس از دولت را در سال‌های رکود بی‌سابقه فعلی این‌گونه بیان کرد که دولت باید برای برون‌رفت از رکود اقدام به رفع موانع پیش روی مردم برای ورود به محیط کسب‌وکار و عرصه تولید کند.

وی اضافه کرد: با حمایت‌های بی‌دریغ مسئولانی همچون وزیران و مدیران دولتی هر سال شاهد سیل خروج شرکت‌های دولتی از فهرست خصوصی‌سازی هستیم. البته رویکرد دولت برای خصوصی‌سازی نوعی اصلاح روش است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر