jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۷۴۸ ۲۴ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

جمعه 27 فروردین، محمدعلی بهمنی، شاعر و غزلسرای برجسته، 74 ساله می‌شود. فرهنگسرای نیاوران، همزمان با روز تولد او از کتابی با عنوان «چشمه صبح» رونمایی می‌کند و تولد این شاعر را هم جشن می‌گیرد.

چشمه صبح، دربردارنده ابیاتی از عاشقانه‌های بهمنی به قلم استادان بزرگ خوشنویسی چون غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، عین‌الدین صادق‌زاده، عباس اخوین، مهدی فلاح و... است. در این آیین جمعی از شاعران، ترانه سرایان و دوستان نزدیک این غزلسرا به شعرخوانی می‌پردازند و هنرمندان موسیقی برخی از اشعار او را اجرا می‌کنند. بهمنی متولد 27 فروردین 1321 از جمله شاعران معاصری است که اشعارش میان مردم از احترام و جایگاه خاصی برخوردار است. وی که در سال 1378موفق به دریافت تندیس خورشید مهر به‌عنوان برترین غزلسرای ایران شده است تاکنون نزدیک به 13 مجموعه از آثارش را به چاپ رسانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر