jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۸۹۴۶۶۵ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۵:۲۵

واکنش رئیس قوه قضائیه به سخنان کری

الفاظ، معانی خود را نزد آمریکاییها از دست داده است

رئیس قوه قضائیه در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه امریکا گفت: واقعا کشورهای سلطه گر چه فکر می‌کنند؟ مگر دنیا به خواب رفته است که این حرف ها را به زبان می آورند؟

الفاظ، معانی خود را نزد آمریکاییها از دست داده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا درباره ایران و برخی کشورهای منطقه را نامربوط خواند و افزود: اگرچه مقام معظم رهبری پیش از بحث برجام در مواضع مختلفی درباره اهداف و نیات امریکا و مقاصد حقیقی آنها ، اظهار تردید می‌کردند اما بر اساس مجموعه فکری که راجع به منافع ملی صورت گرفت بحث برجام با آن شرایط خاص مورد پذیرش واقع شد.

رئیس دستگاه قضا به ادعاهای اخیر وزیر خارجه امریکا در سفر به کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: ادعا شده است که جمهوری اسلامی ایران در منطقه جنگ افروزی می کند.

رئیس قوه قضائیه افزود: غرض از این سفر ملاحظه تاثیر برجام بر رفتار ایران در منطقه است و از طرف دیگر وزیر خارجه امریکا ادعا کرده که عربستان جزء پیشتازان صلح در منطقه و در یمن است.

وی گفت: انسان از این همه وارونه کردن حقایق در این کشورهای مدعی حقوق بشر تعجب می کند و گویا اینکه الفاظ، معانی خود را نزد آنها از دست داده است.

آیت الله آملی لاریجانی به جنایات عربستان در یک سال گذشته در یمن اشاره کرد و افزود: کشوری که این همه در یمن جنایت کرده، پیشتاز صلح است اما جمهوری اسلامی ایران جزء کسانی است که در منطقه جنگ افروزی می کند؟

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: همانطور که وزیر محترم خارجه ما ، امریکایی ها را استیضاح کرده است واقعا باید پرسید این نفتی که داعش می فروشد دور از چشم شماست ؟ درآمدی که حاصل می کند جز از طریق شماها نقل و انتقال می یابد؟ و این عتیقه هایی که به عنوان میراث فرهنگی سوریه و عراق به قیمت های فوق العاده گزاف در بازارهای شما به فروش می رسد از دید شما پنهان است؟

آیت الله آملی لاریجانی افزود: شما برای اینکه ایران را تحریم کنید تا به هیچ میزان درآمد نفتی دسترسی پیدا نکند نماینده ای به همه کشورها فرستادید و آنها را از معامله با ایران منع کردید؛ در این شرایط شما قادر نیستید مسیر ارتزاق یک گروه تروریستی فوق العاده خطرناک را ببندید؟

رئیس قوه قضائیه گفت: واقعا کشورهای سلطه گر چه فکر می کنند؟ اگر چه امپراتوری رسانه ای غرب در وارونه جلوه دادن حقایق در دنیا خیلی موثر بوده است اما این طور هم نیست که فکر دنیا تابع این حرف‌ها باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر