jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۹۴۶۴۷ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۱۴

در نشست خبری مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران عنوان شد

شناسایی مافیای دستفروشی در تهران

650 مورد پیشگیری از تخلف و ساخت و ساز غیرمجاز و 60 مورد تخریب بنای غیرمجاز در حریم 10 گانه شهر تهران ؛‌ این ماحصل فعالیت های نیروی های حریم بان شرکت شهربان شهرداری تهران در ایام نوروز است. این را ابوالقاسم چیذری مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران در نشست خبری صبح امروز خود در جمع خبرنگاران عنوان کرد.

شناسایی مافیای دستفروشی در تهران

به گزارش جام جم آنلاین ، چیذری در ادامه با اشاره به جزئیات حادثه کارواش سعادت آباد گفت: در جریان این حادثه در مجموع با 5 نفر از نیروهای شهربان برخورد شده به این ترتیب که 3 نفر از این نیروها که چماق به دست داشتند از کار اخراج شده اند و دو نفر دیگر که طبق فیلم های موجود با لگد به در ضربه می زدند درحال حاضر معلق هستند.

وی با تاکید براینکه ابزار نیروهای شرکت شهربان و حریم بان چماق نیست، افزود: با این حال اگر در برابر اجرای قانون، با ماموران ما برخوردی صورت بگیرد، آنها آموزش دیده اند و مجوز استفاده از باتوم و گاز اشک آور را دارند و می توانند در مواقع خاص از این وسیله ها برای دفاع استفاده کنند.

چیذری افزود: در حادثه کارواش سعادت آباد، کاری که انجام شد قانونی بود چون افراد ساکن در کارواش متصرف هستند، اما روش اجرای ماموران شهربان ایراد داشت و ما با این نوع برخورد و اجرای حکم موافق نیستیم.

مدیرعامل شرکت شهربان در ادامه با اشاره به آموزش کنترل خشم و مدیریت هیجان به تمامی نیروهای این سازمان افزود: اولویت ما براین است که با آموزش کنترل خشم و رفتار حرفه ای در موقعیت های بحرانی، از بروز برخوردهای اینچنینی جلوگیری کنیم.

چیذری همچنین از فعالیت کمیته انضباطی در این سازمان خبر داد و گفت: با نیروهای خاطی سازمان برخورد قاطعی داشته و داریم و در همین راستا 300 نفر از نیروهای خاطی را اخراج کرده ایم.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان بااشاره به جمع‌آوری ضربتی دستفروشان و شناسایی مافیای دستفروشان در آخرین روزهای اسفند ماه سال گذشته گفت: امسال اولین شب عیدی بود که در خیابان‌های 15 خرداد، چهارراه امیر اکرم، میدان هفت تیر و تجریش دستفروشان حضور نداشتند و در مکان‌های همجوار با این مراکز قسمت هایی را برای آنها در نظر گرفته بودیم.

چیذری با اشاره به شعار سال 95 یعنی اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل، گفت: فعالیت های سازمان در حوزه سد معبر و دستفروشی را در راستای همین شعار قرارداده ایم. براین اساس بیش از 50 بازارچه راه اندازی شده است که در این بازارچه ها، افرادی که در کار تولید محصول داخلی هستند اجازه فعالیت دارند و فروشنده هایی که اقدام به عرضه کالاهای نامرغوب چینی می کنند به این فضاها راهی ندارند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان در پایان اظهار امیدواری کرد که مساله سد معبر برای همه شهروندان به یک پدیده غیرمعمول تبدیل شود و به این ترتیب همراهی بیشتری با عوامل شهربان و حریم بان در اجرای قانون صورت بگیرد.

مینا مولایی - جامعه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر