jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۴۱۱ ۲۳ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

روز گذشته پیکر ثریا حکمت، بازیگر تلویزیون و سینما تشییع و به خاک سپرده شد. رئیس سازمان سینمایی در مراسم تشییع پیکر این هنرمند گفت: هنرمند نباید به وضعیتی بیفتد که نیازمند کمک ما باشد.

به گزارش فارس، مراسم تشییع پیکر ثریا حکمت، بازیگر پیشکسوت تلویزیون، سینما و تئاتر روز گذشته از ساختمان شماره 2 خانه سینما، برگزار شد. در این مراسم حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی طی سخنانی گفت:‌ آنچه در خصوص بازیگرانی همچون ثریا حکمت در بین فرهیختگان برایشان اتفاق می‌افتد، برای ما نیز دردآور است. ما از وضعیت معیشتی آنها نیز ناراحتیم.

رئیس سازمان سینمایی با ابراز ناراحتی نسبت به وضع زندگی بازیگرانی که در مضیقه مالی و معنوی قرار دارند، عنوان کرد:‌ معتقدیم که هنرمند نباید به‌وضعیتی دچار شود که نیاز به حمایت ما داشته باشد. بلکه این حمایت‌ها باید به صورت قانونمند صورت بگیرد. باید تلاش کنیم تا بتوانیم اقدامات زیربنایی برای رسیدن به این مهم را انجام دهیم و این نیازمند یک اراده جمعی است و از آنجا که این اراده در بخش‌های مختلف دولت و اصناف سینمایی وجود دارد، امیدواریم قوانینی تصویب شود تا هنرمندان ما از وضعیت خود ابراز نگرانی نداشته باشند.

او همچنین گفت: همه افراد از بیرون ظاهر خوش سینما را می‌بینند و از مشکلات درونی آن بی‌خبر هستند. معتقدم آثاری که از این بازیگر پیشکسوت سینما به جا مانده صدقه جاری برای او خواهد بود. زمانی که از فرهنگ ایران صحبت می‌کنیم باید بدانیم آجر آجرش را حکمت‌ها گذاشته‌اند.

علی دهکردی هم در این مراسم طی سخنانی گفت: متاسفم در جایی که باید همواره برای جشن‌ها دور هم جمع بشویم، ناخواسته برای مراسم غم‌انگیز و بدرقه همکارانمان به بهشت‌زهرا گردهم می‌آییم. در مورد بازیگر پیشکسوت، ثریا حکمت باید بگویم که او یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایش قدمت کاری بود که داشت. حکمت در سال‌هایی کار کرد که بسیار سخت بود. هم از نظر تولید آثار هنری و هم شرایط زندگی. مثلا در بحبوحه جنگ برای مردم کار می‌کرد تا برنامه تولید کند.

وی افزود: ‌سختی‌هایی که این بازیگر متحمل شد، باعث شد تا راه برای بازیگران جدید و نسل آینده باز شود. به‌همین دلیل برای این دسته از افراد باید احترام قائل بود. همچنین یادمان باشد افرادی هستند که در این حرفه فعالیت داشتند و امروز خانه‌نشین شده‌اند. به آنها باید هر چه زودتر ادای احترام کرد.

در نهایت پیکر ثریا حکمت به سوی قطعه هنرمندان تشییع شد. مراسم ختم آن مرحوم سه‌شنبه در مسجد نور، واقع در میدان فاطمی، ساعت 14 تا 15:30 برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر