jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۲۱۷ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

وجود برخی شغل‌‎ها شما را شگفت‌زده خواهد کرد. در حقیقت اصلا فکر وجود برخی از این شغل‌ها هم به ذهنمان خطور نمی‌کند که بعضا درآمد خوبی هم دارند!

به گزارش ایندیپندنت، کار جهان به جایی رسیده که برای هر کاری می‌توانیم به کسی پول دهیم تا آن را برایمان انجام دهد: به پیاده‌روی بردن سگ، ساخت ابزار منزل و حتی تزئین آن... البته این موارد مشکلی ندارد، اما فکرش را کنید که به کسی پول دهیم تا هنگام بروز احساس تنهایی، ما را در آغوش بگیرد! کاری که همسر، دوست یا یکی از اعضای خانواده باید انجام دهد. این موارد فقط یکی از شغل‌های عجیب موجود در بازار کار است. در ادامه با برخی دیگر از این شغل‌ها آشنا خواهید شد؛ البته اسامی این شغل‌ها هم می‌تواند به اندازه خود آن شغل‌ها عجیب باشد.

جابه‌جا کننده آیسبرگ (کوه یخی): از اسم این شغل پیداست که گروهی درصدد انتقال آیسبرگ به جایی دیگر هستند. این شغل پس از برخورد کشتی تایتانیک با آیسبرگ و غرق شدن آن به وجود آمد. موسسه آیس پاترول که تحت نظارت گارد ساحلی آمریکا فعالیت می‌کند، یک سال پس از حادثه تایتانیک (1915 میلادی) ایجاد شد. آنها آیسبرگ‌ها را از محل تردد کشتی‌ها به جایی دیگر منتقل می‌کنند.

شیردوش مار: کار این افراد تخلیه زهر خطرناک‌ترین مارهای جهان مانند مار زنگی و مار کبراست. از زهر این مارها برای ساخت پادزهر در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود. هر گرم آن تا هزار دلار به فرو‌ش می‌رسد.

مربی موج‌سواری سگ‌ها: در برخی سواحل که امکانات موج‌سواری برای ورزشکاران مهیاست، افرادی تحت عنوان مربی موج‌سواری سگ‌ها فعالیت می‌کنند که به سگ شما یاد می‌دهند چگونه موج‌سواری کند. در برخی مناطق نیز این خدمات را منحصرا برای سگ‌ها ارائه می‌کنند.

بیننده حرفه‌ای تلویزیون: اصلا هم خنده‌دار نیست، زیرا این شغل وجود خارجی دارد، اما فکر نکنید شغل ساده‌ای محسوب می‌شود! این افراد شبکه‌های مختلف را تماشا و برنامه‌ مناسب را پیدا می‌کنند که بعدا در یک برنامه خاص استفاده شود. در برخی کشورها که تعداد شبکه‌های تلویزیونی زیاد است، این کار طاقت‌فرساست. جیمی کیمل در سال 2005 به دنبال یک بیننده حرفه‌ای تلویزیون بود و حاضر بود بین 500 تا 600 دلار در هفته به او پول بدهد.

هنرمند خاکستر: در کشورهایی که مرده‌ها سوزانده می‌شوند، افرادی با شغل هنرمند خاکستر وجود دارند که از خاکستر افراد از دست‌رفته، محصولاتی از جنس خاکستر مثل گردنبند یا مجسمه شیشه‌ای تولید می‌کنند.

کارشناس مزه غذای سگ: کارخانه‌های تولیدکننده غذای سگ برخی کارشناس‌ها را استخدام می‌کنند تا غذای تولیدی را مزه کنند تا ببینند آیا مناسب است یا خیر.

تعیین‌کننده جنسیت جوجه‌ها: افرادی وجود دارند که شغلشان تعیین‌کردن جنسیت جوجه‌هاست. این افراد بیش از هر چیز براساس تجربه و حس درونی خودشان نظر می‌دهند. برخی از مرغداری‌های تجاری (معمولا در بریتانیا و ژاپن) این افراد را استخدام می‌کنند. درآمد آنها نیز به 60 هزار دلار در سال می‌رسد.

صف بایست حرفه‌ای: صف‌بایست‌‎های حرفه‌ای کاری را انجام می‌دهند که اغلب ما حوصله انجام آن را نداریم. این افراد در فروش‌های سراسری و بزرگ (مثل جمعه سیاه) و معرفی محصولات جدید (مثل محصولات جدید آیفون) حاضر می‌شوند. نرخ آن نیز متفاوت است، اما یک صف بایست حرفه‌ای می‌‎تواند تا هزار دلار در هفته درآمد داشته باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر