jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۸۹ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

‌ یک ‌شهروند از تهران: چرا به تخلفات پمپ‌بنزین‌ها مانند کم‌فروشی رسیدگی نمی‌شود؟

یک ‌شهروند از گلستان: چرا هیچ برنامه‌ای برای استخدام معلولان در کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟

‌ یک‌ شهروند از آبادان: از کارگران پالایشگاه آبادان هستم و متاسفانه حقوق و پاداش کارگران این پالایشگاه در کمترین حد ممکن است. خواهش می‌کنم رسیدگی کنید.

اسدی از ملایر: 28 سال است که لباس‌فروشی دارم و قبل از عید به جرم ارزان‌فروشی به تعزیرات فراخوانده شدم. چرا؟

خانم سادات از تهران: برای دریافت کارت اعتباری خرید کالا به بانک مراجعه کردم اما آنها رفتار خیلی بدی با من داشتند و گفتند کارتی در کار نیست در حالی که مسئولان روز پنجشنبه در رسانه‌ها اعلام کردند مردم می‌توانند برای دریافت کارت‌های اعتباری به بانک‌ها مراجعه کنند. کدامشان دروغ می‌گویند؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر