jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۶۱ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی خبر داد

واردات غیرشرعی ژلاتین خوک به کشور

حجت‌الاسلام حمزه کلانتری، مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی با انتقاد از واردات ژلاتین دامی گفت: نظارت شرعی بر واردات تمامی محصولات با منشأ پروتئین حیوانی از جمله ژلاتین دامی به عهده حوزه نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی است، اما بتازگی وزارت بهداشت طبق معیار نامعلومی بدون این‌که از ما نظرخواهی کند، این کار را انجام می‌دهد. فصل‌الخطاب نظارت بر مواد گوشتی و دامی، قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید است که متاسفانه برخی دستگاه‌ها هیچ توجهی به آن نمی‌کنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی در گفت‌وگو با نسیم افزود: ژلاتین از استخوان یا پوست گاو و خوک استحصال می‌شود. به‌طور کلی واردات ژلاتین خوکی به کشور ممنوع است و ما به هیچ وجه مجوز نمی‌دهیم.حجت‌الاسلام کلانتری اضافه کرد: در حال حاضر ما ناظرانی برای واردات ژلاتین در برخی کشورها مانند برزیل داریم، ولی از آنجا که اطلاعات مورد نیاز در این زمینه در اختیار قرار نمی‌گیرد، برایمان مشخص نیست ژلاتین را از چه کشورهایی وارد می‌کنند. برخی گزارش‌های واصله حکایت از واردات غیر مجاز ژلاتین‌های غیرحلال نیز داشته که در مقطعی که وزارت بهداشت با ما همکاری داشت، جلوی واردات آن گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر سازمان غذا و دارو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارت بر واردات ژلاتین را به عهده گرفته که باید در خصوص حلال بودن ژلاتین‌های وارداتی به مردم اطمینان دهند، چون ما به عنوان متولی قانونی در این خصوص نظارتی بر این موضوع نداریم و وزارت بهداشت راسا عمل می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر