jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۴۰ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

وزیر امور خارجه با بیان این‌که در تحریم‌ها برضد تهران، آمریکا سهم ایران را در بازار جهانی نفت ربوده است، گفت: ایران برای بازپس‌گیری جایگاه مناسب خود در بازار نفت مصمم است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدجواد ظریف تصریح کرد: در حال حاضر ایران به بازار نفت بازگشته است و امیدواریم دیگر تولیدکنندگان نیز به این نتیجه برسند و به نظرم روسیه نشان داده شرایط مشخصی را که ایران پس از لغو تحریم‌ها دارد، درک می‌کند. وی افزود: امیدواریم همه کشورها اعضای اوپک یا غیراوپک این واقعیت را در نظر بگیرند. وی گفت: معتقدیم که منطقه ما نیاز به مناقشات ندارد، ما همه با تروریسم مواجه شده‌ایم که بر اثر چند سال اشغال عراق توسط آمریکا به وجود آمده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر