jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۱۰۱ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

‌مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری از افزایش 30‌درصدی مهاجرت پرندگان در تالاب گندمان خبر داد.

شهرام احمدی اظهار کرد: با آغاز فصل بهار و مهاجرت پرندگان بیش از یکصدهزار قطعه پرنده از‌جمله پرنده آبزی، کنار‌آبزی، مهاجر و بومی به تالاب‌های این استان وارد شده‌اند. وی افزود: این پرندگان از‌جمله مرغابی‌ها، اردک سرسبز، اردک سرحنایی، اردک اره‌ای، خروس کولی، سنقر و آبچلیک‌ها هستند. احمدی با اشاره به این که تالاب‌های استان به دلیل قرار گرفتن در مسیر مهاجرت‌های فصلی به صورت مستمر میزبان انواع پرندگان مهاجر در طول سال است، افزود: مهاجرت پرندگان نسبت به سال‌ گذشته افزایش یافته‌ که با توجه به احیای انجام‌شده در تالاب گندمان، مهاجرت در این تالاب افزایش 30‌درصدی داشته ‌است./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر