jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۴۰۳۲ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

شاید این احساس که قسمت‌های جدید مجموعه فیلم «ربوده شده» ممکن است با استقبال بالای تماشاگران سینما روبه‌رو نشود، عامل اصلی تبدیل آن به مجموعه‌ای تلویزیونی باشد.

اما دلیل این کار هرچه باشد، تهیه‌کنندگان مجموعه پربیننده تاریخی «بازی تاج و تخت» در تدارک تولید یک ربوده شده تلویزیونی هستند. لوک بسون، خالق اصلی مجموعه فیلم سینمایی ربوده شده هم در تولید این مجموعه تلویزیونی مشارکت دارد.

در حقیقت، چراغ سبز ساخت نسخه تلویزیونی این فیلم اکشن و دلهره‌آور پرفروش از سوی او صادر شد. این فیلمساز و تهیه‌کننده قدیمی فرانسوی، به احتمال زیاد، اپیزود اول ربوده شده تلویزیونی را کارگردانی خواهد کرد.

بسون گفته گروهی از فیلمسازان سرشناس آمریکایی و اروپایی، کارگردان اپیزودهای مختلف آن خواهند بود. فصل اول این مجموعه در 12 قسمت تولید می‌شود. بسون و آلکس گراویس، مدیر تولید بازی تاج و تخت از نویسندگان اصلی فیلمنامه اپیزودهای مختلف ربوده شده هستند. در عین حال، گراویس به‌عنوان کارگردان هم با مجموعه همکاری خواهد کرد.

وی در مصاحبه‌ای اعلام کرده مایل است کارگردانی حداقل سه اپیزود آن را به‌عهده بگیرد. سازندگان نسخه تلویزیونی از حالا تبلیغات زیادی برای آن آغاز کرده‌اند و در ارائه اطلاعات درباره جنبه‌های مختلف کار، دست و دلبازی خاصی از خود نشان می‌دهند!

به گفته لوک بسون، داستان مجموعه در زمان حال و دنیای معاصر اتفاق می‌افتد، ولی شخصیت اصلی یک تفاوت اساسی با کاراکتر سینمایی ربوده شده دارد. در حالی که برایان میلز شخصیت محوری نسخه سینمایی مردی میانسال و دارای همسر و فرزند بود، اما برایان میلز مجموعه تلویزیونی یک جوان 20 ساله است.

به این ترتیب و با توجه به جوان شدن این کاراکتر می‌توان مطمئن بود لیام نیسن به‌عنوان بازیگر اصلی با مجموعه تلویزیونی همکاری نخواهد داشت. این بازیگر اسکاتلندی‌تبار 63 ساله، سال 2008 و در قسمت اول نسخه سینمایی در نقش یک مامور ضدتروریستی کهنه‌کار ظاهر شد.

او در سال‌های 2012 و 2014 در قسمت‌های دوم و سوم ربوده شده دوباره نقش میلز را بازی و تکرار کرد. این مامور که در آستانه بازنشستگی است و اختلافاتی با همسر خویش دارد، درگیر مبارزه با گروه‌های خلافکاری می‌شود که در خاک اروپا مشغول فعالیت هستند.

شخصیت برایان میلز جوان مجموعه هنوز ازدواج نکرده و اولین روزهای حضور و فعالیت در نیروی فعالیت‌های ویژه را تجربه می‌کند.

برای بازی در این نقش کلایو استاندون انتخاب شده که هم‌اکنون یکی از چهره‌های مطرح روز رسانه تلویزیون است. این بازیگر جوان درحال حاضر مجموعه تاریخی و موفق «وایکینگ‌ها» را روی آنتن تلویزیون دارد.

او پس از پایان کار فصل چهارم این درام تاریخی، بازی در ربوده شده تلویزیونی را شروع می‌کند. به این ترتیب، لوک بسون و همکارانش تا زودتر از پنج ماه دیگر نمی‌توانند کار تولید اکشن دلهره‌آور خود را آغاز کنند.

مترجم: کیکاوس زیاری

جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر