jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۸۹۳۸۶۷ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

چند سالی است ماشین‌های بدون راننده و خودران هم جای خود را در خبرهای تکنولوژی باز کرده‌اند و شرکت‌هایی مانند گوگل و تسلا از موفقیت‌های نسبی خود در این صنعت خبر می‌دهند، اما واقعیت این است که این خودروها به نسبت کند هستند و تنها قابلیت طی کردن مسیرهای از پیش تعیین شده و خلوت را دارند. همین مشکلات باعث شده این صنعت هنوز آنقدر جدی گرفته نشود.

در این میان یک شرکت آمریکایی پا را فراتر گذاشته و دست به ساخت یک خودروی مسابقه‌ای زده که به راننده‌ احتیاج ندارد. این شرکت آمریکایی که Roborace نام دارد قرار است از این اتومبیل خودران مسابقه‌ای - مفهومی در لیگ فرمول E خودروهای مسابقه‌ای استفاده کند. این مدل مفهومی، طراحی منحصر‌به‌فردی دارد و همین طراحی باعث می‌شود از قوانین آیرودینامیک بیشترین بهره را ببرد. سازندگان این خودرو اعتقاد دارند آینده صنعت خودرو در اختیار اتومبیلرانی هوشمند و بدون راننده است و بعید نیست در چنین دنیایی در پیست‌های مسابقه نیز دیگر خبری از قهرمانان اتوموبیلرانی نباشد.

Roborace معتقد است می‌تواند در آینده صنعت خودرو نقش بسزایی بازی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر