jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۳۸۶۷   ۲۲ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

چند سالی است ماشین‌های بدون راننده و خودران هم جای خود را در خبرهای تکنولوژی باز کرده‌اند و شرکت‌هایی مانند گوگل و تسلا از موفقیت‌های نسبی خود در این صنعت خبر می‌دهند، اما واقعیت این است که این خودروها به نسبت کند هستند و تنها قابلیت طی کردن مسیرهای از پیش تعیین شده و خلوت را دارند. همین مشکلات باعث شده این صنعت هنوز آنقدر جدی گرفته نشود.

در این میان یک شرکت آمریکایی پا را فراتر گذاشته و دست به ساخت یک خودروی مسابقه‌ای زده که به راننده‌ احتیاج ندارد. این شرکت آمریکایی که Roborace نام دارد قرار است از این اتومبیل خودران مسابقه‌ای - مفهومی در لیگ فرمول E خودروهای مسابقه‌ای استفاده کند. این مدل مفهومی، طراحی منحصر‌به‌فردی دارد و همین طراحی باعث می‌شود از قوانین آیرودینامیک بیشترین بهره را ببرد. سازندگان این خودرو اعتقاد دارند آینده صنعت خودرو در اختیار اتومبیلرانی هوشمند و بدون راننده است و بعید نیست در چنین دنیایی در پیست‌های مسابقه نیز دیگر خبری از قهرمانان اتوموبیلرانی نباشد.

Roborace معتقد است می‌تواند در آینده صنعت خودرو نقش بسزایی بازی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر