jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۸۲۱ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پسر خشمگین در جنایتی مستانه با شلیک گلوله مادرش را کشت و پدر خود را مجروح کرد.

به گزارش جام‌جم، ساعت یک و 58 دقیقه ششم فروردین امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 شهرستان گرگان تماس گرفت و از تیراندازی به زنی در یکی از محله‌های شهر گرگان خبر داد.

ماموران کلانتری 13 گرگان با اطلاع از این ماجرا، برای بررسی موضوع در محل حاضر شده و مشاهده کردند پدر خانواده بر اثر اصابت شلیک گلوله سلاح شکاری دچار جراحات سطحی شده، اما همسر 52 ساله‌اش به دلیل شدت جراحات در یک قدمی مرگ است. پسر خانواده نیز در اتاق نشسته و سلاح شکاری در کنار وی افتاده است.

پسر 26 ساله با هماهنگی قضایی در محل حادثه بازداشت و به کلانتری منتقل شد. دقایقی بعد با حضور امدادگران اورژانس در این خانه، پدر خانواده در همان محل مداوا و همسرش به بیمارستان پنجم آذر منتقل شد، اما به دلیل شدت خونریزی جان باخت.

با گزارش موضوع مرگ او به بازپرس جنایی، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و پرونده در دستور کار ماموران جنایی پلیس آگاهی استان گلستان قرار گرفت. در این مرحله ماموران ابتدا به تحقیق از شوهر مقتول پرداختند که وی به پلیس گفت: من و همسرم برای مهمانی به خانه یکی از اقوام رفته بودیم. پسرم نیز با دوستانش برای تفریح بیرون رفته بود. زمانی که ما به خانه بازگشتیم او هنوز نیامده بود و در خانه قفل بود. با او تماس گرفتیم و منتظرش ماندیم. زمانی که پسرم به خانه آمد و در را باز کرد، حال طبیعی نداشت. به رفتارش اعتراض کردم که شروع به داد و فریاد کرد.

وی اضافه کرد: مشاجره من و پسرم بالا گرفت. او در همان موقع در حالی که عصبانی بود، کنترلش را از دست داد و به اتاق دیگری رفت و یک سلاح شکاری را که آنجا بود، برداشت. از او خواستم سلاح شکاری را کنار بگذارد، اما پسرم با سلاح تیرهایی به سمت من و مادرش شلیک کرد که مرا به طور سطحی و مادرش را بشدت زخمی کرد. همسرم غرق در خون شده و کف اتاق افتاد. پسرم که با دیدن این صحنه شوکه شده بود، سلاح را به کناری پرت کرد.

در ادامه تحقیقات پسر جوان با اعتراف به قتل مادرش به پلیس گفت: هنوز باور نمی‌کنم پدرم را زخمی کرده و جان مادرم را گرفته‌ام. آن شب مشروب مصرف کرده بودم و حال طبیعی نداشتم. بعد از مشاجره با پدرم حالم بدتر شد. انگار قدرت کنترل رفتارم را نداشتم. سلاح شکاری را برداشتم و به آنها شلیک کردم که این حادثه تلخ رخ داد. مادرم را دوست داشتم و باورم نمی‌شود با دستان خودم جان او را گرفتم. سرهنگ محمدرضا اکبری، رئیس پلیس فتای استان گلستان در این باره گفت: با اعتراف متهم به قتل، وی دو روز پیش صحنه جنایت را بازسازی کرد وبا هماهنگی قضایی روانه زندان شد.

وی با هشدار به خانواده‌ها اضافه کرد: رفت و آمد فرزندان خود را کنترل کنید تا آنها به سمت استفاده از مواد مخدر یا مشروبات الکلی نرفته و مرتکب جرایم ناشی از مصرف این مواد نشوند. همچنین افراد باید مهارت‌های لازم را برای کنترل خشم‌های آنی در زندگی به دست بیاورند تا در اوج عصبانیت دست به رفتارهای پرخطر نزنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر