jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۵۱ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

حال ‌و روز این روزهای تنها کشتارگاه دام آمل نه‌تنها تعریف چندانی ندارد بلکه گوشت‌ قصابی‌های شهر نیز با وانت‌های شخصی و سواری توزیع می‌شود.

به گزارش مهر، سال‌هاست که ساخت کشتارگاه صنعتی در آمل مطرح است و باگذشت سال‌ها این طرح پیشرفت 5‌درصدی دارد و این امر سلامت مردم منطقه را تهدید می‌کند. احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل در‌این‌باره گفت: این کشتارگاه سنتی در سال‌های دور ساخته‌شده و در زمان احداث، مکان فعلی بیرون شهر محسوب می‌شد ولی امروزه با توجه به مسکن‌سازی در اطراف کشتارگاه، این مکان در داخل شهر به‌حساب می‌آید و موجب نارضایتی شهروندان در آن منطقه شده است. وی تصریح کرد: به علت ایجاد مشکل برای بعضی از شهروندان، شهرداری آمل علاقه ندارد که کشتارگاه به فعالیت خود ادامه دهد، چراکه کشتارگاه قطعا آلایندگی زیست‌محیطی ایجاد خواهد کرد. شهردار آمل با اشاره به مرمت و بازسازی کشتارگاه سنتی فعلی گفت: شهرداری هزینه‌های پی‌درپی را برای مرمت این کشتارگاه صورت داده است و باید وضعیت کشتارگاه صنعتی را که به یک شرکت خصوصی واگذارشده است، بررسی کنیم.

حمزه قاسمی، رئیس شبکه بهداشت شهرستان آمل بابیان این‌که از سال ۸۹ بحث کشتارگاه صنعتی شهرستان آمل مطرح بوده است، گفت: از آن سال تا به امروز این کشتارگاه تنها 5 درصد پیشرفت داشته و هیچ اتفاق خاصی رخ نداده است. وی خاطرنشان کرد: امروزه گوشت‌ها با ماشین‌های سواری و وانت‌های شخصی در قصابی‌ها پخش می‌شود و کشتارگاه‌های زیرزمینی در حال فعالیت هستند و اگر فرآورده‌های گوشتی این‌گونه به‌دست مردم برسد، غیرقابل‌قبول بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر