jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۴۵ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معترضان به خشونت پلیس کانادا در واکنش به کشته شدن یک شهروند این کشور به ضرب گلوله پلیس در مونترال دست به تظاهرات زدند که به خشونت کشیده شد.

چند روز پیش، پلیس کانادا مردی 49 ساله به نام ژان پیر بونی، را در شهر مونترال به ضرب گلوله کشت که انتقادات بسیاری را در پی داشت.

تظاهرات ضدخشونت پلیس در «مونترال شمالی» برگزار شد اما با تاریک شدن هوا در نهایت به آتش زدن خودرو، پرتاب مواد آتش‌زا و شکستن پنجره‌ها منجر شد. گفته شده معترضان به یک مرکز پلیس حمله و خساراتی به آن وارد کردند. / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر