jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۹۳۵۵۲ ۱۹ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۰

به اتهام حملات سایبری صورت گرفت

طرح جدید سناتور آمریکایی برای تحریم ایران

یکی از قانونگذاران آمریکایی طرحی را به مجلس سنا ارائه کرده که در صورت تصویب، رئیس‌جمهور آمریکا را به تحریم اشخاص ایرانی به بهانه حملات سایبری ملزم می‌کند.

طرح جدید سناتور آمریکایی برای تحریم ایران

به گزارش جام جم آنلاین ، «مایک راوندز»، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز چهارشنبه (6 آوریل) طرحی با عنوان «قانون تحریم سایبری ایران» را معرفی کرد.

این طرح که خلاصه‌ای از آن بر روی صفحه شخصی این سناتور آمریکایی در سایت مجلس سنا قرار گرفته، در صورت تصویب و تبدیل شدن به قانون، رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم به ارائه گزارشی به کنگره درباره برخی فعالیت‌های ایران که مطابق ادعاها برای تضعیف امنیت سایبری آمریکا انجام می‌شوند، می‌کند.

«راوندز» در اظهاراتی برای توضیح این طرح، با متهم کردن ایران به انجام حملات سایبری علیه مواضع آمریکایی گفت: «ایران و سایر دشمنان ما، در حال حاضر از فناوری‌های پیشرفته برای حمله سایبری به شرکت‌ها و دولت کشور ما استفاده می‌کنند. ما با گزارش‌دهی و تحریم کردن کسانی که این اقدامات را انجام می‌دهند می‌توانیم از وقوع حملات سایبری بیشتر جلوگیری کنیم.»

در یکی از بندهای «قانون تحریم سایبری ایران»، رئیس‌جمهور آمریکا ملزم شده نام اشخاص مورد اشاره در گزارشش به کنگره را به فهرست سیاه تحریم وزارت خزانه‌داری این کشور اضافه کند. نفرات اضافه شده به این فهرست، اجازه دسترسی به دارایی‌هاییشان در آمریکا را نخواهند داشت و مبادلات تجاری اشخاص آمریکایی با آنها منع خواهند شد.

گزارشی که رئیس‌جمهوری آمریکا تقدیم کنگره می‌کند باید علاوه بر این موارد به تشریح راهبرد آمریکا برای مقابله با فعالیت‌های دسته‌ای از اشخاص ایرانی بپردازد که مطابق ادعاها امنیت سایبری آمریکا را تضعیف می‌کنند.

وزارت دادگستری آمریکا اخیراً با متهم کردن هفت ایرانی به هک نزدیک به 50 موسسه مالی و یک سد در نیویورک، علیه آنها کیفرخواست صادر کرده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر