jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۸۹۰۳۰   ۲۲ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۱

سرقت و زورگیری تحت عنوان مسافرکش

زورگیران شرق تهران در دام پلیس +عکس

دو سارق زورگیر که در مناطق مختلف شرق تهران به ویژه در محدوده سه راه تهرانپارس، رسالت، حکیمیه، تهرانپارس و نارمک از مسافران و همچنین رهگذران و عابران پیاده زورگیری می‌کردند به دام پلیس افتادند.

زورگیران شرق تهران در دام پلیس +عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، ۱۵ دی ماه امسال خانمی با مراجعه به کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس به مأمورین اعلام کرد: زمانیکه به عنوان مسافر از بومهن به مقصد سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس شدم، توسط دو سرنشین پژو مورد تهدید و سرقت طلا و جواهرات، گوشی تلفن همراه و دیگر اموال همراه قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت مسلحانه با سلاح سرد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زن جوان (مالباخته) پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: ساعت 19 سه شنبه 15 دی 94 از بومهن به مقصد تهران – سه راه تهرانپارس سوار یک دستگاه خودرو پژو پارس با دو سرنشین شدم.در طول مسیر، سرنشین خودرو به سمت صندلی عقب ماشین متمایل شد و با تهدید چاقو و ضرب و شتم اقدام به بریدن 9 عدد النگوی طلا، سرقت یک عدد انگشتر طلا، مدارک شناسایی، عابر بانک و گوشی تلفن همراه از من نمود و نهایتا مرا در بزرگراه [شهید] زین الدین از ماشین به بیرون پرتاب و از محل متواری شدند.

با توجه به اظهارات مالباخته مبنی بر اینکه سارقان با تهدید چاقو اقدام به گرفتن رمز عابر بانک وی و برداشت مبلغ دو میلیون و 500 هزار تومان وجه نقد داخل آن کردند، مالباختگان به بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته پرداخته و اطلاع پیدا کردند که سارقین در ساعت 21:00 همان روز سرقت اقدام به برداشت تمامی پول داخل حساب در قالب خرید لباس و کفش کردند.

با شناسایی یک مرکز خرید پوشاک در منطقه شمیران نو، کارآگاهان به این محل مراجعه و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته و همچنین اظهارات فروشنده مغازه موفق به شناسایی تصاویر دو جوان حدودا 30 ساله شدند که با یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی به محل مراجعه و اقدام به خرید لباس کرده بودند.

با شناسایی آخرین مالک خودرو پراید نوک مدادی بنام «سعید . ع» (متولد 1363) در شهر جدید پردیس – فاز یک و شناسایی تصویر وی از سوی شاکی پرونده (به عنوان راننده خودرو)، کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه متهم اقدام به دستگیری وی کردند.

در زمان دستگیری «سعید»، جوان دیگری بنام «امید . ع» (متولد 1363) نیز در مخفیگاه سعید حضور داشت که با حضور کارآگاهان قصد فرار از محل را داشت که وی نیز دستگیر شد.

هر دو متهم پس از مواجهه حضوری با مالباخته صراحتا به زورگیری و سرقت طلا و جواهرات وی اعتراف و عنوان داشتند که طلا و جواهرات را به مبلغ سه میلیون و 500 هزار تومان به یک مغازه طلافروشی در منطقه شمیران نو فروختند.

با شناسایی مغازه طلافروشی، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات از فروشنده مغازه، اظهارات متهمین تأیید شد.

فروشنده مغازه طلافروشی که به اتهام خرید اموال مسروقه دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی منتقل شده بود، در خصوص علت خرید طلا و جواهرات مسروقه گفت: متهم (سعید . ع) به مغازه مراجعه و با حالتی گریان اظهار داشت که مادرش در بیمارستان بستری است وجهت انجام عمل جراحی نیاز به پول دارد.

این شخص (سعید . ع) وعده داد که کاغذ خرید طلا و جواهرات را نیز می آورد و طی این مدت مرتب گریه می گرد؛ بنده نیز صرفا از روی دلسوزی، طلاها را به قیمت واقعی آنها خریداری کردم.

دهها فقره سرقت و زورگیری تحت عنوان مسافرکش

در ادامه رسیدگی به پرونده و اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت از مسافرین در مناطق شرق تهران بویژه در مسیر تهران – پردیس و بالعکس، شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با بررسی پرونده های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که به همین شیوه و شگرد مورد زورگیری، تهدید، ضرب و شتم و سرقت قرار گرفته بودند.

تعدادی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا هر دو متهم را مورد شناسایی قرار داده اما در بررسی اظهارات آنها مشخص شد که متهمین از انواع خودروهای سواری ال 90، پژو 206، پژو پارس سفید جهت انجام سرقت های خود استفاده کردند.

مالباخته ای به کارآگاهان گفت: ساعت 22 چهارشنبه 23 دی 94 از سه راه تهرانپارس به مقصد حکیمیه سوار یک دستگاه خودرو 206 سفیدرنگ شدم.پس از دوربرگردان خیابان جشنواره، راننده 206 قمه ای را از زیر در راننده بیرون آورد و با نشان دادن آن شروع به تهدید کرد.

وی افزود: در همین زمان، فردی که در پشت صندلی راننده خودش را مخفی کرده بود از زیر صندلی بیرون آمد و به سمت من حمله ور شد و از پشت سر گلویم را گرفت؛ با چاقو مرا مجبور به سکوت کردند؛ راننده 206 پس از سرقت کیف دستی، بنده را از خودرو به بیرون پرتاب کرد و از محل متواری شدند.

مالباخته ای دیگری به کارآگاهان گفت: ساعت 15 چهارشنبه 9 دی 94 در میدان رسالت به عنوان مسافر سوار یک دستگاه پژو پارس سفیدرنگ با دو نفر سرنشین شدم؛ در خیابان فرجام، سرنشین ماشین با تهدید چاقو مبلغ یک میلیون تومان پول نقد را بهمراه گوشی تلفن همراه و مدارک شناسایی سرقت کرد.

زورگیری از رهگذر، شیوه دوم سرقتِ متهمان

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی متهمین از سوی تعداد دیگر از مالباختگان که توسط سرنشنیان خودروهای سواری بصورت پیاده مورد زورگیری قرار گرفته بودند، متهمین مجبور شدند تا به «زورگیری از رهگذران و عابران پیاده» نیز اعتراف کنند.

یکی از این مالباختگان پس از شناسایی دقیق متهمین به کارآگاهان گفت: در مورخه 26 آذر 94، در اتوبان شهید صیاد شیرازی – مسیر شمال به جنوب به صورت پیاده در حال تردد بودم که یک دستگاه خودرو ال 90 نقره ای رنگ با دو نفر سرنشین در مقابل من توقف کرد؛ آنها با تهدید، قمه ای را زیر گلویم گذاشته و اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کردند.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد در مناطق مختلف شرق تهران بویژه در محدوده سه راه تهرانپارس، رسالت، حکیمیه، تهرانپارس و نارمک مورد زورگیری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابوذر غفاری – جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها