رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از نهایی شدن پیش‌قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس خبر داد و گفت:‌ دستورالعمل تعیین تکلیف هواپیماهای زمین‌گیر به ایرلاین‌ها ابلاغ شد.
کد خبر: ۸۸۷۰۲۵
پیش ‌قرارداد خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس نهایی شد

به گزارش جام جم آنلاین، علی عابدزاده درباره تعیین تکلیف هواپیماهای زمین‌گیر اظهار کرد: اقدامات کارشناسی لازم از سوی سازمان هواپیمایی کشور برای شناسایی و امحای هواپیماهای زمین‌گیر انجام و به شرکتهای هواپیمایی ابلاغ شده است. طبق این دستور ایرلاین‌ها موظف هستند هواپیماهایی را که قابلیت آماده‌سازی ندارند یا به هر دلیلی پرواز آنها اقتصادی نیست از ناوگان خود خارج و برای امحای آنها به هر نحوی که صلاح می‌دانند اقدام کنند.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری نیز به منظور اجرا شدن هرچه سریعتر این اقدام و ایجاد فضا برای هواپیماهای جدید در فرودگاه‌های کشور از هیچ گونه کمکی به ایرلاین‌ها دریغ نخواهد کرد.

وی یادآور شد:‌ شرکت‌های هواپیمایی موجود در کشور مذاکرات خود را برای خرید هواپیما آغاز کرده‌اند و می‌توانند نسبت به آن اقدام کنند بر همین اساس تا پایان سال احتمال ورود چند فروند هواپیما به ناوگان هوایی کشور وجود دارد.

وی با اشاره به خرید 118 فروند هواپیمای ایرباس برای ایران‌ایر، گفت: پیش‌قرارداد خرید این هواپیماها امضا شده و برای امضای قرارداد نهایی مذاکرات لازم در حال انجام است که متعاقبا نتایج آن در روزهای آینده اعلام می‌شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها