jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۸۶۴۰۹   ۱۲ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۳

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز دشمنان به قدرت شما اذعان و اقرار می‌کنند و کاری که شما در خلیج فارس با دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی انجام دادید دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی را خوار و ذلیل کرد.

تحلیل فرمانده کل سپاه از دستگیری تفنگداران آمریکایی

به گزارش جام جم آنلاین، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع فرماندهان و رزمندگان ستاد منطقه چهارم ثارالله(ع) نیروی دریایی سپاه در عسلویه در سخنانی بر اهمیت حفظ و ارتقای آمادگی‌های رزمی و دفاعی تأکید کرد.

وی با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب اسلامی بر مبنای حق‌طلبی، استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی و تقابل با زیاده‌خواهی، سلطه‌جویی و زدوبندهای زورمندانه بنیان نهاده شده است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: بر همین اساس ما نمی‌توانیم در برابر قطب‌بندی‌هایی که ماهیت آنها تقسیم و تسهیم کشورها بین چند قدرت مستکبر و تمامیت‌خواه است، در برابر غصب و اشغال ظالمانه و طمع‌ورزانه جغرافیای متعلق به ملت‌های مستضعف، در برابر مفاسد و ابتذالی که زائیده سیاست‌های سلطه‌جویان جهانی است و کانون‌های انسانیت و معنویت را نشانه رفته و ارزش‌های الهی و انسانی را در معرض تهدید و آسیب و نابودی قرار داده است، ساکت باشیم و کنار بیاییم.

سرلشکر جعفری افزود: سپاه که از بهترین فرزندان ایران و اسلام شکل و سازمان گرفت، ثابت کرد که در میدان عمل و در هر عرصه‌ای که خطری مردم، نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را تهدید کند، در اوج ایثار و گذشت و فداکاری، خط مقدم مقابله با این خطرات و تهدیدات است و همواره سپر بلای مردم، جامعه، نظام و انقلاب در برابر خطرات و تهدیدات است.

وی اظهار داشت: جبهه ظلم و فساد و استکبار در دنیا بی هیچ تردیدی انقلاب اسلامی را به‌عنوان مهم‌ترین و مستحکم‌ترین سد در برابر مطامع ستمگرانه خود می‌شناسد و لذا بسیار بدیهی است که از اجرای هیچ دسیسه و توطئه‌ای برای برداشتن این مانع مستحکم دریغ نکرده و نخواهد کرد.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: دشمن همان دشمن است و عداوت این دشمن با انقلابی با مشخصات و ماهیت استکبارستیزی، تمام نشده است و تنها ممکن است شکل ظاهری و تاکتیک اعمال و اجرای این خصومت و دشمنی به‌تناسب زمان، تغییر پیدا کند.

سرلشکر جعفری در ادامه خطاب به پاسداران، گفت: امروز مهم‌ترین وظیفه ما، پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است و این همان پاسداری از دین خداست.

وی ادامه داد: ما پاسداران دو رسالت و وظیفه اصلی داریم که یکی حفظ انقلاب و دیگری کمک کردن به انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف آن می‌باشد و ما باید در هر دو زمینه، آمادگی خود را حفظ و توانمندی‌های خود را هرچه بیشتر تقویت کنیم و این حداقل کار است.

فرمانده کل سپاه افزود: انقلاب اسلامی گوهر و سرمایه گرانقدر و ارزشمندی است که حفظ و حراست از این گوهر وظیفه و تکلیف حیاتی و اساسی است و برای حفظ و صیانت و پاسداری از آن، مرام و مکتب حسینی(ع) یک الگوی ماندگار است که تقدیم جان در مسیر انجام چنین تکلیفی را نیز تسهیل و ایجاب می‌کند.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: هر کس که دل در گروی ارزش‌های فطری و ارزش‌های متعالی اسلام ناب محمدی(ص) دارد و برای پاسداشت و گسترش آنها از جان و مال و هستی خود مایه می‌گذارد، در دایره پاسداری قرار دارد.

وی تصریح کرد: پاسداری از اسلام و انقلاب یک تعهد سازمانی و نهادی نیست، بلکه یک تکلیف انسانی است و در حقیقت تأسی به همان رسالت و طریقی است که انبیاء و اولیای الهی، ائمه معصومین(ع) و شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری در پی آن بوده و همه لحظات و ساعات زندگی ما باید با این وظیفه تنظیم گردد.

فرمانده کل سپاه برای انجام این رسالت مهم شروطی را عنوان کرد و گفت: اولین شرط این است که خودمان را در همه ابعاد جسمانی، مهارت‌های رزم و آمادگی سازمان آماده نگه داریم؛ دومین شرط که مهم‌ترین شرط خودسازی است؛ خودسازی در زمینه ایمان، اعتقاد، تقوا و بصیرت‌افزایی و سومین شرط خودسازی خانوادگی است.

سرلشکر جعفری افزود: ما با توجه به این مأموریت بزرگ به هر سطحی از آمادگی و توانمندی هم که دست پیدا کنیم باز هم سطح بالاتری وجود دارد که باید تلاش ما دستیابی به آن نقطه باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دفاعی ایجاد شده و ماجرای دستگیری تفنگداران متجاوز آمریکایی، گفت: امروز دشمنان به قدرت شما اذعان و اقرار می‌کنند و کاری که شما در خلیج فارس انجام دادید دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی را خوار و ذلیل کرد و فرقی نمی‌کند که این اتفاق در کدام منطقه صورت گرفت، اگر حادثه مشابهی در منطقه شما هم رخ دهد شما نیز همان کاری انجام خواهید داد که همکارانتان در منطقه دوم نیروی دریایی سپاه انجام دادند.

فرمانده کل سپاه در ادامه، افزود: قدر این جایگاه و سازمانی را که در آن خدمت می‌کنید و حافظ امنیت و اقتدار مرزهای ایران اسلامی هستید، بدانید و شکر این نعمت بزرگ الهی را به جای بیاورید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر