jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۸۴۸۲۶ ۰۸ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو گفت: در صورتی‌که قارچ در نواحی پوست سر درمان نشود، منجر به کچلی دائمی خواهد شد.

دکتر غلامرضا عشقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که میزان شیوع قارچ‌های بدن و سر در اطفال بیش از دیگران است، اظهار کرد: وجود قارچ در پوست سر منجر به ریزش مو شده و در بدن باعث ایجاد لکه‌های قرمز رنگ حلقوی همراه با خارش و پوسته‌ریزی می‌شود.

وی تصریح کرد: علت اصلی بیماری قارچ، تک‌یاخته‌هایی به نام قارچ است که از حیوانات خانگی، گاو، گوسفند، آلودگی‌های محیط، ورزشگاه‌ها، استخرها و اماکن عمومی به فرد انتقال پیدا می‌کند.

وی استفاده از شانه مشترک، وسایل شخصی دیگران، پوشیدن لباس دیگران و ... را از راه‌های دیگر ابتلا به این بیماری دانست و گفت: درمان قارچ‌های پوستی با استفاده از انواع پمادهای آنتی‌بیوتیک انجام می‌شود و قارچ‌های ناخن و بدن نیز در مواردی با تجویز داروهای خوراکی درمان می‌پذیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر