jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۸۴۰۱۸   ۰۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۱۹:۱۰

در سال 1372 علی دایی برای اولین بار در فوتبال ملی کشورمان درخشید.

حضور مخفیانه علی دایی در تمرین شالکه

به گزارش جام جم ورزشی ، هرچقدر در آن سال، شرایط تیم ملی اسفناک بود، شرایط دایی عالی به نظر می رسید. او در رقابت های انتخابی جام جهانی یک گل به عراق، یک گل به ژاپن و دو گل به کره شمالی زد و پس از آن بود که زمزمه هایی مبنی بر حضور او در تیم های خارجی به گوش رسید.
از جمله شایعات آن روزها، پیشنهاد 140 میلیون تومانی تیمی ژاپنی بود. همچنین شایعاتی مبنی بر پیشنهاد بایرن مونیخ به وی شنیده می شد. ولی دایی در آن هنگام به توصیه زیرگوشی مربی اش گفت:« هرگز از وطنم نخواهم رفت و برای همیشه در ایران بازی خواهم کرد.»
اما در همان زمان دایی سر از تمرین شالکه درآورد و به صورت آزمایشی در تمرین این تیم حضور یافت. دایی هرگز نظر مساعد کادر فنی شالکه را به خود جلب نکرد؛ با این حال پس از بازگشت به کشور گفت که در حال انجام کارهای اداری لازم برای سفر به آلمان است.

به هر حال در نهایت در سال 76 دایی به آرمینیا بیله فلد پیوست و یک سال بعد نیز راهی بایرن مونیخ و سپس هرتابرلین شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

AFC سیاست زده ترین کنفدراسیون دنیا

 شاید این سوال اهالی فوتبال و به ویژه هواداران پرسپولیس بی جواب بماند که آیا مستحق‌تر از پرسپولیس برای میزبانی گروه E رقایت های لیگ قهرمانان وجود داشت؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر