jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۸۳۱۸۱   ۰۴ اسفند ۱۳۹۴  |  ۰۸:۰۰

ابتهاج محمد اولین زن آمریکایی مسلمان است که با حجاب اسلامی‌ در رقابت های شمشیربازی المپیک ریو 2016 شرکت می‌کند.

این شمشیرباز 30 ساله با کسب مدال برنز در جام جهانی اسلحه سابر آتن جواز حضور در بازی‌های المپیک تابستانی ریو 2016 را به‌دست آورد. وی اولین زن مسلمان است که در رشته شمشیربازی برای آمریکا به میدان رفته است. او در دو جام جهانی از سه جام جهانی برگزار شده در فصل جاری، مدال برنز گرفت. محمد، در حال حاضر رده دوم را در جدول امتیازهای تیم ملی شمشیربازی آمریکا در اختیار دارد.

محمد در تلاش بود سهمیه المپیک 2012 لندن را به‌دست آورد، ولی به علت پارگی رباط دست پیش از برگزاری المپیک، نتوانست در این رقابت‌ها حضور پیدا کند. دارنده مدال طلای تیمی‌ در رقابت‌های قهرمانی شمشیربازی 2014 در کازان، گفت: می‌خواهم در المپیک ریو برای تیم آمریکا به میدان بروم و ثابت کنم هیچ چیز نه نژاد، نه مذهب یا جنسیت نمی‌تواند مانع از رسیدن به هدف شود.

او بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی خود در سال 2007 از دانشگاه دوک، تمرکز خود را به‌طور تمام‌وقت به شمشیربازی معطوف کرد. وی افزود: وقتی تحصیلات دانشگاهی‌ام به پایان رسید، متوجه حضور پایین اقلیت‌ها در ورزش شدم و همین انگیزه‌ای شد تا شمشیربازی را به‌طور تمام‌وقت دنبال کنم.

الهه احمدی همچنان در صدر

الهه احمدی در تازه‌ترین رنکینگ جهانی تیراندازی در ماه فوریه برای پنجمین ماه متوالی در صدر ماده تفنگ بادی جهان قرار گرفت. رده‌بندی کامل بانوان تیراندازی ایران در این رنکینگ به شرح زیر است:

تفنگ بادی 10 متر: الهه احمدی (1)، نجمه خدمتی (10)، مه‌لقا جام بزرگ (28)، نرجس امام‌قلی‌نژاد (86)

تفنگ سه وضعیت: مه‌لقا جام بزرگ (32)، الهه احمدی (34)، صفیه صحراگرد (75)، نجمه خدمتی (75)

تپانچه 10 متر بانوان: الهام هریجانی (67)، بهناز غلامی‌(77)، فاطمه حسینی (114)، گلنوش سبقت‌الهی (123)

تراپ: سپیده سیرانی (51) مرضیه پرورش‌نیا (76)، شیوا فرح‌پور (78)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر