jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۸۰۵۲۵   ۲۰ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۳

و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ سابق تیم ‌ملی با استفاده از ماده «25.3» وادا می‌تواند زودتر از موعد به میادین بر گردد.

«سعید علی حسینی» می تواند از سال آینده وزنه بزند

به گزارش جام جم ورزشی ، از آنجایی که «سعید علی حسینی» پیش از سال 2015 محروم شده و هنوز در دوران محرومیت خود به سر می‌برد می‌تواند برای بررسی پرونده‌اش به قانون «25.3» استناد کند و درخواست کاهش دوران محرومیت به «وادا» ارسال کند.

قانون «25.3» سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) به این شرح است: ورزشکاران یا دیگر افرادی که هنوز زمان محرومیت خود را تا تاریخ اجرای قانون سپری می‌کنند، می‌توانند به سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ که مسئول مدیریت نتایج نقض قوانین است درخواست بفرستند تا دوره محرومیت آنها کاهش یابد. این مساله با توجه به قوانین سال 2015 مطرح می‌شود.

این درخواست در صورتی می‌تواند فرستاده شود که هنوز مدت زمان محرومیت تمام نشده باشد.

این تصمیم از سوی «وادا» پیرو ماده «13.2» گرفته شده است. این موضوع درباره مواردی که تصمیم نهایی درباره آنها به ثبت رسیده و مدت زمان محرومیت آنها تمام شده اعمال نمی‌شود، اما فدراسیون جهانی هم گویا با بازگشت سعید علی حسینی موافق است و پس از طی مراحل اداری از سوی فدراسیون موافقت نهایی را اعلام خواهد کرد.

در این میان ابتکار عمل برای حل مشکل «علی حسینی» و تسریع در این مساله برعهده فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی ایران است.

با این شرایط و طبق ماده «25.3» مدت محرومیت سعید علی حسینی در سال 2017 به پایان می‌رسد و این و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی می‌تواند به میادین باز گردد.

فدراسیون و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی ایران باید درخواست خود را برای این مساله به ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) ارسال کند و نادوی ایران آن را به «وادا» بفرستد.

وادا نیز با همکاری فدراسیون جهانی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد و تصمیم لازم را می‌گیرد.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها