jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۹۵۹۰   ۱۸ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

جنبش ضد اسلامی و ضد مهاجرت پگیدا روز گذشته علاوه بر درسدن آلمان در کشورهای انگلیس، سوئیس و برخی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اروپای مرکزی و شرقی دست به برگزاری تظاهرات زد .

یکی از سیاستمداران آلمانی اعلام کرد: کشورهای لهستان، فنلاند، اسلوواکی، استونی و جمهوری‌ چک هم شاهد برگزاری تظاهرات پگیدا بودند. چندی پیش نیز بیش از9000 نفر از مردم آلمان در شهر درسدن علیه دولت و آنچه اسلامگرایی در آلمان می خوانند، تظاهرات کردند. تظاهر کنندگان خود را پگیدا (PEGIDA) می نامند که مخفف اروپاییان میهن پرست ضد اسلامی کردن غرب است. طرفداران گروه پگیدا مدعی‌اند نه مخالف مسلمانان و مهاجران بلکه مخالف اسلامگرایی افراطی هستند و می خواهند حافظ فرهنگ غربی کشورهای خود باشند./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر