قانون محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران که آذرماه امسال توسط کنگره آمریکا به تصویب رسید، اجرای همایون سخی و سیار هاشمی در جشنواره موسیقی فجر را لغو کرد.
کد خبر: ۸۷۹۴۲۵
قانون جدید آمریکا یکی از اجراهای موسیقی فجر را لغو کرد

به گزارش جام جم نوا، براساس فصل 203 متن لایحه بودجه سال 2016 آمریکا که اکنون به قانون تبدیل شده است، شهروندان 38 کشوری که تاکنون می‌توانستند برای تجارت یا گردشگری، مدت 90 روز بدون اخذ روادید در خاک ایالات‌ متحده اقامت داشته باشند، اگر در 5 سال گذشته به سوریه، عراق، سودان و ایران سفر کرده باشند، دیگر «نمی‌توانند» مانند قبل بدون روادید وارد آمریکا شوند.

بر همین اساس همایون سخی و سیار هاشمی که قرار بود در تاریخ 27 بهمن ماه در جشنواره موسیقی فجر روی صحنه بروند، به‌خاطر این لایحه برای حضور در ایران علی‌رغم عقد قرارداد، دچار تردید شدند. ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر نیز بر همین اساس تصمیم گرفت تا به‌جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلال طی روزهای برگزاری جشنواره موسیقی فجر در تهران، این اجرا را لغو کند.

از طرفی به‌دلیل استقبال مخاطبان از اجرای کوارتت زهی لایپزیگ آلمان، این اجرا در همان ساعت اعلام شده (18:15) روز 26 بهمن ماه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود؛ اجرای ششانک سوبرامنیم هنرمند هندوستانی یک سانس جابه‌جا و جایگزین کنسرت این دو هنرمند افغانستانی در تالار وحدت شده است و اجرای گروه تاجیکی بدخشان نیز به تالار رودکی منتقل شده و در همان روز و ساعت برگزار خواهد شد.

در سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، گروه‌ها و هنرمندانی از کشورهایی چون ایتالیا، آلمان، اتریش، هندوستان، تاجیکستان، مالی، اسپانیا، فرانسه، آذربایجان، پرتغال، اسلواکی و بلغارستان به اجرای برنامه می‌پردازند.

سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی از تاریخ 21 تا 1 اسفند در 6 سالن شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها