jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۷۹۲۹۳   ۱۷ بهمن ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

شاخص موسسه مطالعات اقتصادی مارکیت از فعالیت‌های بخش خدمات، تولید و ساخت و ساز در حوزه پولی یورو در ماه ژانویه سال جاری 6/53 واحد اعلام شده که نسبت به ماه دسامبر 7/0واحد افت دارد.

نرخ بسیار پایین تورم در حوزه پولی یورو مهم‌ترین شاخص کندی روند رشد فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه است. بانک مرکزی اروپا برای مقابله با این روند، تمهیداتی ازجمله اجرای برنامه بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی را در دستور کار قرار داده و در نظر دارد در نشست ماه مارس خود باز هم در سیاست‌های پولی این نهاد تغییر و تحولاتی ایجاد کند./ یورونیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر