پاسخ کفاشیان به ادعای وزارت ورزش:

تا انتخابات خودم رئیس هستم!

رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبت‌های سجادی که گفته بود برای فدراسیون سرپرست می‌گذاریم، گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال با دیگر فدراسیون‌ها فرق می‌کند و وزیر نمی‌تواند تغییری ایجاد کند.
کد خبر: ۸۷۷۸۹۲

علی کفاشیان که با رادیو ورزش صحبت می‌کرد، ابتدا درباره نشست‌های کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: ما دو جلسه در قطر داشتیم. یکی برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ امارات بود که گزارشی درباره آخرین شرایط برگزاری جام ملت‌ها ارائه کردند.

دومین هم جلسه هیات رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که یکی از مباحث آن بازی در کشور بی‌طرف با درخواست امارات و عربستان بود.رئیس فدراسیون ادامه داد: ما طی دو روز بحث‌های زیادی داشتیم. اصرار ما بر این است که بازی‌ها در ایران و عربستان برگزار شود، اما اگر نشد باید تصمیم بگیریم که آیا در یک کشور بی‌طرف برگزار شود یا به نحو دیگری برخورد کنیم. قرار شد جلساتی را با باشگاه‌های خودمان و سازمان لیگ داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره برگزاری مجمع فدراسیون در اردیبهشت ماه و این‌که سجادی معاون وزیر ورزش گفته بود باید سرپرست فدراسیون تا زمان انتخابات تعیین شود، تاکید کرد: اساسنامه ما به این صورت است که وقتی مدت ریاست فدراسیون بعد از چهار سال تمام می‌شود، با سرپرستی اداره نمی‌شود. بالاترین مقامی که در فوتبال وجود دارد، مجمع فدراسیون است. برای همین باید قبل از مجمع انتخابات یک مجمع عادی می‌گذاشتیم و تعیین تکلیف می‌کردیم که با توجه به تاخیر در مجمع عادی، به دو ماه زمان نیاز داشتیم تا در اسفندماه انتخابات را برگزار کنیم، اما مجمع تصمیم گرفت به دلیل این تاخیر انتخابات در اردیبهشت برگزار شود.

وی ادامه داد: برای همین به هیچ عنوان به این شکل نیست که رئیس فدراسیون کنار برود و سرپرست بیاید. حکم رئیس فدراسیون را مجمع می‌دهد نه شخص خاصی. اساسنامه فدراسیون فوتبال با دیگر فدراسیون‌ها فرق می‌کند. در فدراسیون‌های دیگر رئیس مجمع که وزیر است، حق دارد آن را تغییر بدهد، اما در فدراسیون فوتبال این‌طور نیست. اگر قرار است تغییری صورت بگیرد، باید با نظر مجمع باشد. اگر رئیس فدراسیون استعفا یا فوت کند یا به دلیلی کنار برود، نایب رئیس فدراسیون وظیفه را به عهده می‌گیرد.

کفاشیان درباره گزارش کمیسیون اصل90 مجلس مبنی بر فساد در فوتبال نیز خاطرنشان کرد: این کلی بود و در خیلی از موارد مستندات خاصی که ثابت کند فساد یا تخلفی صورت گرفته، وجود نداشت. مصداق این گزارش حرف یکسری آدم‌ها بوده که آنجا مطرح شده و چیز تازه‌ای نیست. در واقع سندی وجود ندارد. ما داریم پاسخی را در بخش‌های مختلف آماده می‌کنیم که اگر لازم بود به قوه قضاییه و مجلس ارسال کنیم و حتی اگر شد در صحن علنی خوانده شود.

وی درباره انتخابات فیفا و حمایت از نامزدهای این انتخابات گفت: مدنظر ما و آسیا ریاست شیخ سلمان است. ما باید یک شخص را از آسیا برای فیفا انتخاب کنیم که برای ما یک حسن و امتیاز است. فعلا حمایت ما از شیخ سلمان است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها