شاید برای ارزیابی سطح رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی ایران من نتوانم زیاد صحبت کنم، اما می‌توانم برای اثبات این که رقابت‌ها در چه سطحی برگزار شد به گفته‌های مربیان و کارشناسان دوومیدانی استناد کنم.
کد خبر: ۸۷۷۳۵۴

حتی پیام‌های این عزیزان را در اختیار دارم که سطح کیفی رقابت‌ها را مطلوب ارزیابی کرده‌اند؛ با این حال خودم می‌گویم با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته سطح رقابت‌های دوومیدانی ایران خوب بود، اما نباید در این نقطه قرار بگیریم و باید شرایط بهتر از این باشد.

هیات‌های استانی باید در معرفی استعدادهای برتر به فدراسیون کمک کنند و ما نیز وظیفه داریم از آنها و قهرمانان‌مان حمایت کنیم. خوشبختانه برخی استعدادهای کشور در این دوره درخشیدند، اما جای کار دارند و باید همه نوع حمایت‌ها از این افراد به عمل آید. یکی از این حمایت‌ها پوشش رسانه‌ای بویژه صدا و سیماست که طی دو روز برگزاری قهرمانی ایران صداوسیما سنگ‌تمام گذاشت.

سیما با روی آنتن فرستادن رقابت‌های قهرمانی به مدت 190 دقیقه برای رقابت‌های امسال دوومیدانی کم نگذاشت. فدراسیون هم سعی کرد با ارائه نکات فنی کار تصویربرداری را بهتر کند. در این میان چیدن موانع ماده‌های مختلف دوومیدانی در مجموعه داخل سالن آفتاب با کارشناسی درست انجام شد و سعی کردیم خیلی از کارهایمان به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شود تا مسابقه‌ها برای بینندگان تلویزیونی جذابیت داشته باشد.

علاوه بر این نکات باید به رکوردهای ورزشکاران‌مان اشاره کنم که در این دوره با توجه به در پیش بودن قهرمانی آسیا با انگیزه زیادی به میدان آمدند. محمدرضا وظیفه دوست، پرش ارتفاع داخل سالن را جابه جا کرد و خانم سپیده توکلی که در پنجگانه بانوان نتایج خوبی گرفت.

دوندگان دو 400 متر بسیار امیدوار ظاهر شدند و در 1500 متر نیز حسین کیهانی با تلاش‌های خود انتظارات را برآورده کرد. در حال حاضر سعی داریم نفراتی که ورودی آسیا را گرفتند به رقابت‌های قهرمانی آسیا در قطر اعزام کنیم، اما یک عده از ورزشکاران نیز ممکن است با نظر کمیته فنی به این رقابت‌ها رهسپار شوند.

بر این اساس ممکن است برای برخی اعضای تیم ملی دوباره رکوردگیری شود. تمام اهداف فدراسیون در این ماه‌ها رسیدن به استانداردهای بین‌المللی ورزش مادر است و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم به این استانداردها نزدیک شویم.

مجید کیهانی

رئیس فدراسیون دوومیدانی

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها