دابق، نشریه تبلیغاتی گروه تروریستی داعش تائید کرد یک بریتانیایی موسوم به جان جهادی (محمد اموازی) در حمله هواپیماهای بدون سرنشین در ماه نوامبر کشته شده است. جان جهادی یکی از قصابان معروف داعش است که تاکنون در عملیات سربریدن چند گروگان نقش داشته است.
کد خبر: ۸۷۴۶۹۸

ارتش آمریکا در ماه نوامبر اعلام کرد تقریبا از کشته شدن این عضو داعش در حمله‌ای در نزدیکی رقه سوریه مطمئن است. یکی از مقام‌های آمریکایی مطلع در این باره گفت: این مرد ساختمانی را در رقه ترک کرد و وارد خودرویی شد و پس از آن مورد اصابت موشکی که از یک پهپاد شلیک شده بود، قرار گرفت.

محمد اموازی، شهروند انگلیس است و در ویدئویی‌هایی به قتل رساندن استیون ساتلاف و جیمز فولی خبرنگاران آمریکایی، عبدالرحمان کاسیگ امدادگر آمریکایی، دیوید هینز و الن هنینگ امدادگران بریتانیایی، کنجی گوتو خبرنگار ژاپنی و شمار دیگری از گروگان‌ها را نشان می‌دهد.

در گزارشی که دابق در مورد اموازی منتشر کرد، آمده است او روز ۱۲ نوامبر سوار اتومبیلی بود که در حمله هوایی یک هواپیمای بدون سرنشین در شهر رقه هدف قرار گرفت و فورا کشته شد. اموازی که متولد کویت بود و ظاهرا کمتر از ۳۰ سال داشت، اولین بار در یکی از ویدئوهای داعش در حال بریدن سر جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی دیده شد. اعضای سابق داعش می‌گویند جان جهادی، کمتر از سه سال پیش برای اولین بار وارد سوریه شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها