jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۲۷۱۵   ۲۴ دی ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۷

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اجرای صحیح برنامه بر اساس بند 11 ابلاغیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی که موجب رشد اقتصادی برای کشور و مردم خواهد شد باید بگویم ما در استان گیلان نیز دارای یکی از این مناطق آزاد هستیم و به وضوح شاهد آن هستیم که وجود چنین مناطقی می تواند برای بسترسازی ها جهت رشد اقتصادی کشور بسیار تاثیر گذار باشد.

تاثیر مناطق آزاد بر رشد اقتصادی کشور

حسن تامینی لیچایی در خصوص عملکرد، اهمیت و نقش مناطق آزاد در فراهم آوردن دیدگاه های رهبری در سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی ایشان ابلاغ شد، گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر اجرای صحیح برنامه بر اساس بند 11 ابلاغیه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی نظر نماینده مجلس در خصوص فرآیند مناطق آزاد و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی که موجب رشد اقتصادی برای کشور و مردم خواهد شد باید بگویم ما در استان گیلان نیز دارای یکی از این مناطق آزاد هستیم و به وضوح شاهد آن هستیم که وجود چنین مناطقی می تواند برای بسترسازی ها جهت رشد اقتصادی کشور بسیار تاثیر گذار باشد و فرصت های بسیار مناسبی را ایجاد کند تا هم در حوزه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و هم در حوزه های صادرات کالا و منطقی کردن واردات موفق بوده و در واقع از این مناطق به عنوان زیر ساخت های مهمی حتی در حوزه تولید مطرح نام برد .

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از بولتن نیوز، نماینده مردم رشت در مجلس ضمن اشاره به کمک یک منطقه آزاد در کشور به بخش تولید و در نتیجه کمک به رشد واحدهای تولیدی افزود: به عنوان مثال ما در حوزه تولید اگر بخواهیم برخی از مواد اولیه ای که برای سرمایه گذار و یا تولید کننده لازم و یا وسایل و تجهیزات مورد نیاز واحد تولیدی را تامین کنیم، لازم است که با ورود فناوری های نوین و تجهیزات بروز از طریق چنین مناطقی به آن واحد تولیدی کمک کرد تا علاوه بر گردش چرخ صنعتی و تولیدی، به روند صادرات نیز کمک کرده باشیم.

تامینی افزود: چنانچه بخواهیم مناطق جدیدی را در دیگر نقاط کشور و برای دیگر استان ها نیز ایجاد کنیم، با مدیریت و برنامه دقیق، شرایط بسیار خوبی برای کشور چه به لحاظ اقتصادی و چه اشتغال و تولید و دیگر حوزه ها رقم خواهد خورد.

نماینده مردم رشت در خانه ملت در خصوص ارزیابی از منطقه آزاد تجاری صنعتی واقع استان گیلان اظهار داشت: خوشبختانه منطقه آزاد تجاری صنعتی استان گیلان در شرایط مطلوبی به سر می برد و رشد سرمایه گذاری و بخش های تولیدی نیز عملکرد قابل قبولی داشته است. البته باید روز به روز این روند افزایشی در بهبود شرایط کشور بیشتر شود. تاکنون سرمایه گذاران خوبی وارد این منطقه و حوزه های کاری آن شده اند و رشد و رونق مناسبی ایجاد شده است به طوری که ما برای پیاده سازی طرح های اقتصادی این منطقه با کمبود فضا مواجه هستیم و استقبال سرمایه گذاران و تولید کنندگان بسیار خوب بوده است.

وی در پایان ضمن موافقت با ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی جدید در کشور و رضایت از عملکرد با نگاه کلی از مدیریت مناطق آزاد کل کشور گفت: باید بگویم از آنجا که ایجاد منطقه آزاد ضمن رشد اقتصادی برای منطقه و مردم، سبب ایجاد رشد اقتصادی کشور می شود و در تحقق اجرای برنامه های و سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی تاثیر به سزایی دارد با ایجاد چنین مناطقی و طرح چنین موضوعی کاملا موافق هستم و باید ضمن تشکر از مدیریت مناطق آزاد کشور بگویم از عملکرد دبیرخانه مرکزی مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور نسبت به گذشته به دلیل روند رو به رشد مناطق آزاد، راضی هستم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر