jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۶۸۹۶۷   ۱۲ دی ۱۳۹۴  |  ۰۹:۴۶

وزیر نفت درباره تاثیر منفی صدور قانون جدید ویزای آمریکا در سفر هیات های نفت خارجی بویژه اروپایی به ایران، گفت: این قانون برای کشورهای اروپایی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

واکنش زنگنه به قانون محدودیت ویزای آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین ، بیژن زنگنه افزود: آمریکایی ها اعلام کرده اند که این قانون را درمورد ایران معلق خواهند کرد.

وزیر نفت درباره تاثیر اجرای احتمالی این قانون بر تعامل با کشورهای اروپایی، اضافه کرد: ممکن است اروپایی ها اقدامات متقابل انجام دهند.

بر اساس فصل 203 از متن بودجه سالانه آمریکا که بعد از تصویب سنا و امضای اوباما به قانون تبدیل شده، اگر شهروندان 38 کشوری که هم اکنون می توانند بدون ویزا به آمریکا سفر کنند، در پنج سال گذشته به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند، نمی توانند مانند گذشته بدون ویزا وارد آمریکا شوند.

به جز بلغارستان، کرواسی، قبرس و لهستان، سایر کشورهای اروپایی به اضافه کره جنوبی و ژاپن با آمریکا تفاهم نامه لغو روادید دارند و اجرایی شدن این تصمیم آمریکا بدان معناست که شهروندان این کشورها از این پس با احتیاط بیشتری به ایران سفر خواهند کرد.

همچنین کسانی که تابعیت دوگانه این کشورها را هم دارند، از جمله ایرانی هایی که شهروند کشورهای معاف از ویزا مانند انگلیس، استرالیا یا فرانسه هستند، با اجرای قانون تازه برای سفر به آمریکا، باید درخواست ویزا کنند.

واکنش ها به این مصوبه فقط محدود به مقام های ایرانی نبود و سفیران کشورهای اروپایی در آمریکا که کشورهایشان شامل برنامه معافیت از ویزای آمریکا می شوند نیز در موضع گیری مشترک، بشدت انتقاد کردند.

با وجود این محدودیت جدید آمریکا، در هفته های گذشته، هیات های نفتی متعدد اروپایی و آسیایی به ایران سفر کرده و درباره همکاری در پساتحریم مذاکره هایی را انجام دادند. براساس برنامه ریزی های انجام شده، هیات های اقتصادی از کشورهای اروپایی قرار است در هفته های آتی به کشورمان سفر کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر