jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۷۸۹۸   ۰۶ دی ۱۳۹۴  |  ۱۹:۳۹

یک مبلغ وهابی عربستانی در تعبیر خواب یک شهروند، توهّماتی را به هم ربط داد تا آن خواب را نشانۀ پیروزی متجاوزان سعودی و مزدورانشان در حمله به مردم یمن وانمود کند!

مبلّغ وهابی، پیروزی در یمن را در خواب می‌بیند!

به گزارش جام جم آنلاین، یک شهروند عربستانی خطاب به "محمد بن علی الشنقیطی" مبلغ وهابی، نوشت: جناب شیخ! خواب دیدم خورشید چند بار در مقابلم چرخید. پس از آن، طوفان شنی برخاست. چند بار استغفار کردم و سبحان الله گفتم. طوفان پایان یافت. پس از آن، پدرم را در حالی که قد بلندی داشت دیدم و من مانند کودکی دستش را گرفتم. در این لحظه به لباس هایم نگاه کردم. متوجه شدم بر اثر طوفان کثیف نشده اند. از این رو خدا را شکر کردم. [تعبیر این خواب، چیست؟]

این مبلغ وهابی در پاسخ به سؤال این فرد گفت: الله اکبر! خورشید نشانه یمن است. [در قرآن کریم آمده است:] (وجدتها وقومها یسجدون للشمس) یعنی دیدم بلقیس و قومش [سبأ] برای خورشید سجده می کنند.

الشنقیطی، تعبیر طوفان را تجاوز کشورهای عربی علیه یمن تحت عنوان "طوفان قاطعیت" دانست و گفت: منظور از پدر نیز، ملک سلمان و تعبیر لباس، نیز دین است و این موضوع نشان دهنده پیروزی عربستان در جنگی است که علیه "رافضی ها" در جریان است و به زودی با پیروزی آشکار و پایان یافتن "اهل باطل" و نیرومند شدن "اهل حقیقت" به سرانجام خواهد رسید(!)

مبلغ عربستانی افزود: همانگونه که در یمن خورشید پرستش می شد، ملکه آنها ایمان آورد و به همراه حضرت سلیمان تسلیم فرمان پروردگار شد. قدرت حوثی ها و متحدانشان برای همیشه نابود و پس از آن [در یمن]، به رهبری این پادشاه حکیم و خجسته "سلمان بن عبد العزیز"، یک دولت سنی پیرو و متحد اهل سنت برپا خواهد شد(!)

به نظر می رسد ناکامی آل سعود و مزدورانش در دستیابی به اهداف ترسیم شده برای تجاوز به یمن، باعث یاوه گویی مقامات عربستانی و مبلغان وهابی شده است؛ در حالی که در هفته های اخیر شمار زیادی از نیروهای عربستانی و مزدوران یمنی و غیر یمنی آنان در عملیات دفاعی ارتش و کمیته های مردمی این کشور به هلاکت رسیده اند و نیروهای یمنی بارها مواضع نظامی عربستان در مناطق مرزی را هدف قرار داده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها