عامل جنایت، مردی افغان بود که سحرگاه دیروز به دار مجازات آویخته شد

فیلمبرداری از صحنه قتل هولناک زوج سالمند

مرد افغان که از صحنه قتل زوج سالمند در ویلای بوئین‌ زهرا فیلمبرداری کرده بود، با تائید حکم دو بار قصاص‌اش، به دار مجازات آویخته شد.
کد خبر: ۸۶۳۱۳۵
فیلمبرداری از صحنه قتل هولناک زوج سالمند

به گزارش جام‌ جم ، تحقیق برای کشف راز این جنایت هولناک همزمان با کشف جسد زن و شوهری به نام‌های «زین‌العابدین» و «کیاندخت» در یک مزرعه صنعتی در منطقه بوئین‌زهرای قزوین در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت. زوج سالمند برای سرکشی به مزرعه کشت و صنعت و دامداری خود از تهران به حسن‌آباد بوئین‌ زهرا رفته بودند که به‌طور مرموزی ارتباط آنها با فرزندانشان قطع شد. نخستین بررسی‌ها نشان داد زوج ثروتمند قربانی نقشه سرقت از سوی یک آشنا شده‌اند.

عاملان جنایت پس از قتل زن و شوهر با کارد و میله آهنی، خودروی هیوندای، تلفن همراه و مقداری پول و اموال با‌ارزش را برداشته و از آنجا گریخته بودند. در شاخه دیگری از تحقیقات نیز مشخص شد روز حادثه نگهبان مزرعه مرخصی بوده و سگ آنها نیز چند روز قبل به محل دیگری منتقل شده بود، به همین خاطر فرضیه حضور یک آشنا در جنایت هولناک قوت گرفت.

کارآگاهان در ادامه برای کشف سرنخی از عاملان جنایت، ردیابی خودرو و تلفن همراه قربانیان را در دستور کار قرار دادند تا این که خودروی زوج تهرانی در هشتگرد کشف شد. کارآگاهان پس از تحقیقات گسترده، سرانجام موفق به شناسایی هویت چهار نفر از عاملان جنایت شده و آنها را در دامغان دستگیر کردند. متهمان که از اتباع افغان به نام‌های داد محمد، بسم الله، نظرمحمد و نجیب بودند، پس از انتقال به بوئین‌زهرا تحت بازجویی قرار گرفتند.

داد محمد با اعتراف به قتل این زوج گفت: من و برادر و پسرخاله‌ام غیرقانونی به ایران آمدیم و در مزرعه «زین‌العابدین» مشغول کار شدیم. ما یک میلیون تومان از پیرمرد طلب داشتیم. به همین خاطر نقشه قتل او را کشیدیم. ساعت 4 صبح سوم اردیبهشت وارد مزرعه شدیم و منتظر ماندیم. چهار ساعت بعد زنگ ویلایی را که زین‌العابدین و همسرش در آن زندگی می‌کردند زدیم. وقتی زین‌العابدین از ساختمان خارج شد، دست و پایش را با طناب بستیم. همان موقع «کیاندخت» هم بیدار و هراسان بیرون آمد که دست، پا و دهان او را هم بستیم. سپس نظرمحمد به زین‌العابدین گفت یک میلیون و 200 هزار تومان از او طلب داریم، اما پیرمرد به اندازه کافی پول نقد نداشت. از کیفش 370 هزار تومان برداشتیم و زوج میانسال را به حمام بردیم.

مرد جنایتکار اضافه کرد: من با میله آهنی به جان زن و شوهر افتادم و برادرم با دوربین تلفن همراهش از صحنه قتل فیلم گرفت. وقتی زوج سالمند نیمه‌جان شدند، سر پیرمرد را بریدیم. پس از دزدیدن خودروی هیوندای «زین‌العابدین» گریختیم و ماشین را در هشتگرد کرج رها کردیم.

پس از بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه کیفری استان قزوین فرستاده شد. در نشست علنی رسیدگی به این ماجرا، دادمحمد دو جنایت را به گردن گرفت و گفت: برادر و پسرخاله‌ام از نقشه قتل بی‌اطلاع بودند. «بسم‌الله» و «نظرمحمد» فقط نظاره‌گر ماجرا بودند. من به تنهایی «زین‌العابدین» و همسرش را کشتم.

مجرمان ردیف‌های دوم و سوم نیز منکر دست داشتن در جنایت شدند و حرف‌های «دادمحمد» را تائید کردند. نجیب، متهم ردیف چهارم نیز اعلام کرد در محل قتل حضور نداشته است.

در پایان آن نشست، هیات قضایی با اعلام تنفس وارد شور شد و دادمحمد را به دو بار قصاص و بسم‌الله و نظرمحمد را در مجموع به 30 سال زندان (هر یک 15 سال) محکوم کرد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان قزوین در این‌باره گفت: رأی دادگاه توسط شعبه 16دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت حکم دادگاه مبنی بر دو بار قصاص نفس قاتل تائید شد و اجرای آن نیز توسط ریاست قوه قضاییه مورد موافقت قرار گرفت.

وی تاکید کرد: اجرای حکم قصاص دستور الهی است و در چنین پرونده‌هایی که سنگدلی و قساوت قلب موج می‌زند، قطعا اجرای حکم شرعی قصاص تاثیر به سزایی در ایجاد فضای آرامش در جامعه دارد. اقشار مختلف جامعه حق زندگی آرام دارند و کسی حق ندارد مانع آرامش دیگران شود؛ چراکه در این صورت با شدت عمل دستگاه‌های تامین‌کننده امنیت مواجه خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: رأی دادگاه سحرگاه سه‌شنبه در زندان مرکزی قزوین اجرا و قاتل به دار مجازات آویخته شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها