پیگیری بوی تعفن از سوی همسایه ها راز جنایت خانوادگی را در محدوده پاسگاه نعمت آباد فاش کرد. مرد شیشه ای در جریان تحقیقات پلیسی به قتل اعضای خانواده اش اعتراف کرد.
کد خبر: ۸۵۹۶۱۸
اعتراف مردشیشه ای به قتل عام خانوادگی

دوشنبه ۳ آذرماه، اهالی نعمت‌آباد تهران که از مدتی قبل بوی تعفن وحشتناکی آزارشان می‌داد تصمیم گرفتند پلیس را در جریان این ماجرا بگذارند. یکی از اهالی خیابان مرتضوی در تماس با ۱۱۰ به اپراتور گفت: مدتی است که بوی وحشتناک تعفن آسایش را از اهالی محل سلب کرده است. چندین بار همسایه ها بسیج شده اند تا منشا این بوی آزار دهنه را پیدا کنند و سرانجام در تحقیقات محلی به در خانه ای رسیدیم که مدتی است از ساکنان آن خانه خبری در دست نیست.

اظهارات همسایه ها

با اعلام این شکایت بلافاصله اکیپی از ماموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد برای بررسی صحت و سقم ماجرا به آدرس مورد نظر مراجعه کردند. با حضور ماموران پلیس همسایه ای که با ۱۱۰ تماس گرفته بود در جریان تحقیقات به ماموران گفت: بیشتر از دو هفته است که بوی تعفن به مشام می رسد. اگر در و پنجره ها باز باشد اصلا نمی شود در خانه نفس کشید. اول به گمانمان بوی تعفن به دلیل مردن گربه در راه کانال کولر بود اما همه همسایه ها با چک کردن کانال کولر مطمئن شدند که اتفاقی برای گربه های ولگرد رخ نداده است. حتی هیچ کدام از چاه های فاضلاب داخل کوچه هم دچار گرفتگی نشده بود. این در حالی بود که هر روز بوی تعفن شدید تر می شد.

مرد همسایه در ادامه اظهاراتش به ماموران گفت: در جریان جستجوی خانه به خانه برای پیدا کردن منشا بوی بد متوجه شدیم یکی از همسایه ها مدت هاست که غایب است و هیچ کدام از اهالی محل درباره غیبت اعضای آن خانواده اطلاعات دقیقی ندارند. مدت ها بود که در خانه بسته بود و هیچ کدام از همسایه ها هم صاحب خانه را ندیده بودند. بررسی‌های ما نشان داد که بوی تعفن از خانه انتهای کوچه است. اما چون کلید نداشتیم و کسی هم در را باز نمی کند، از ماموران پلیس کمک گرفتیم.

کشف جسد داخل کمد

با ثبت اظهارات مرد همسایه و تایید حرف های او از سوی بقیه هسایه ها با حضور ماموران پلیس و ماموران ایستگاه آتش نشانی در محل حادثه و باز کردن در ورودی خانه، گروه تجسس وارد خانه متروکه شد. هنوز دقایقی از حور ماموران در محل خانه خالی از سکنه نگذشته بود که که منشاء بوی تعفن درون کمد خانه مورد نظر پیدا شد. آتش نشانان در جریان بازرسی از اتاق های خانه متوجه در نیمه باز کمد دیواری شدند و بعد از حضور در محل اتاق با صحنه وحشتناکی رو به شدند.

شواهد نشان می داد همه اعضای خانواده به طور مشکوکی توسط فرد یا افرادی به قتل رسیده اند و قاتل برای از بین بردن رد پاهای خود اجساد اعضای خانواده را داخل کمد دیواری جاسازی کرده و از محل حادثه متواری شده است.

آغاز تحقیقات پلیسی

ماموران بلافاصله با تلفن بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفتند تا از کشف جسد یک زن و دو کودکش خبر دهند. وقتی ماموران کلانتری خانی‌آباد بازپرس «سجاد منافی‌آذر» را از ماجرا باخبر کردند او دستور داد تا ضمن شروع تحقیقات محلی اکیپی از کارآگاهان جنایی تهران در محل حاضر شوند.

در همین حال ماموران در پرس و جوهای محلی خود دریافتند که در این خانه مردی با زن و دو فرزنش زندگی می‌کرده است که چند روزی از آن‌ها خبری نیست.

با ورود کارشناسان جنایی و تیم بررسی صحنه جرم مشخص شد زنی حدود ۲۰ ساله به همراه دو فرزند که یکی پسری ۲۰ روزه و دیگری پسری ۲ ساله بود قربانیان خانه متعفن هستند.

همچنین در بررسی‌های اولیه اکیپ صحنه جرم مشخص شد علاوه بر آثار خفگی آثار شکستگی بر روی جمجمه این سه نفر وجود دارد. با این وضع بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران به تیم پزشکی قانوین دستور داد برای برسی و کالبدگشایی از جسد آن‌ها را به پزشکی قانونی منتقل کنند.

در جریان تحقیقات محلی یکی از همسایگان به ماموران پلیس گفت: ۱۰ روز قبل به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته زیرا مرد این خانه در و پنجره خانه آن‌ها را شکسته است.

ماموران پلیس در ادامه بررسی این اظهارات دریافتند که بعد از شکایت همسایگان مرد مورد نظر که گفته می‌شد به مواد روانگردان اعتیاد شدید دارد توسط پلیس دستگیر شده‌است و در بررسی سوابق شکایت مشخص شد که این فرد به تازگی دستگیر و به زندان فشافویه منتقل شده‌است. بدین‌ ترتیب بازپرس منافی‌آذر دستور انتقال این فرد از زندان فشافویه به دادسرای جنایی برای بررسی ماجرا را داد.

به گزارش مهر، دیروز متهم که حدود ۲۴ سال سن دارد در شعبه سوم دادسرای جنایی تهران حاضر شد و در نخستین بررسی‌های جنایی اعتراف کرد که همان روز دستگیری همسر و ۲ فرزندش را به قتل رسانده‌است. در حال حاضر نخستین فرضیه جنایی برای حل این ماجرا قتل بر اثر مصرف روانگردان شیشه است ولی بازپرس منافی‌آذر دستور آزمایش‌های سلامت روان را داده تا سایر ابعاد این ماجرا نیز بررسی شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها