jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۵۶۷۰۷   ۲۵ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۳

به دستور بانک مرکزی انجام شد

ورود ارز چند بانک به بازار برای کاهش قیمت

دبیرکل کانون صرافان از ورود ارز چند بانک به بازار با دستور بانک مرکزی خبر داد و با بیان اینکه قطعاً قیمت ارز (دلار) کاهش خواهد یافت، گفت: تقاضا برای ارز تا اربعین حسینی(ع) افزایشی است.

ورود ارز چند بانک به بازار برای کاهش قیمت

به گزارش جام جم آنلاین ،عبدالامیر بیت‌لفطه در گفت‌وگو با تسنیم، در مورد افزایش قیمت نرخ ارز، اظهار داشت: قیمت ارز نسبت به دیروز و روز شنبه کاهش یافته است، به‌طوری که نرخ دلار هم اکنون 3575 تومان است و قطعاً این قیمت پایدار نخواهد بود و دلایل افزایش نرخ ارز عدم تعادل در عرضه و تقاضا است.

وی افزود: ایام اربعین و حرکت زائران که قصد سفر به عراق را دارند و اتفاقاتی که در منطقه رخ داد در این افزایش قیمت اثر دارد؛ همچنین ارائه تسهیلات برای خرید خودرو و غیره هم بی‌تأثیر نیست، زیرا افراد وقتی حس می‌کنند قیمت کالایی می‌خواهد افزایش یابد، سرمایه و نقدینگی خود را به آن سمت و کالایی که متقاضی‌اش افزایش می‌یابد، می‌برند و عرضه آن دچار کاهش می‌شود و قیمت به‌صورت غیرواقعی و مقطعی افزایش می‌یابد.

بیت‌لفطه با بیان اینکه افزایش نرخ ارز متأثر از مواردی است که در آینده رفع می‌شود، گفت: نمی‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت چه‌میزان کاهش خواهد یافت و باید ببینیم عرضه و تقاضای ارز در بازار در هر روز و هر لحظه چگونه است، ولی فقط افزایش قیمت نداریم و بعضاً کاهش نرخ هم داریم؛ مثلاً نرخ ارز روز شنبه گذشته به 3615 تومان رسید ولی دیروز (یک‌شنبه) و امروز این روند کاهشی شد.

وی گفت: بانک مرکزی هم اکنون توسط چند بانک به بازار ارز تزریق می‌کند تا بازار ارز از بی‌نظمی و التهاب خارج شود و نسبت به ماه گذشته شاهد کاهش قیمت باشیم. البته با توجه به اربعین حسینی(ع) و سفر زائران به عراق، عدم تعادل در عرضه و تقاضای ارز وجود خواهد داشت و با رشد تقاضا روبه‌رو خواهیم بود.

دبیرکل کانون صرافان گفت: قطعاً بعد از اربعین به‌احتمال خیلی زیاد نرخ ارز کاهش خواهد یافت، زیرا تعداد افرادی که می‌خواهند به کربلا بروند، کم نیست و قابل توجه است و اگر هر نفر به‌میزان کم و حداقلی ارزی با خود بخواهد ببرد، قطعاً در کلان بی‌تأثیر نخواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها