jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۶۱۱۶   ۲۴ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

انتقادهای روزهای اخیر به سریال «نفس گرم» و به‌خصوص شخصیت اصلی این مجموعه نمایشی، ملیحه با بازی مرجانه گلچین، محمدمهدی عسگرپور را به واکنش واداشت.

به باور کارگردان «نفس گرم»، هنوز برای قضاوت درباره این سریال زود است و اتفاقات جدیدی در مسیر زندگی «ملیحه» شخصیت اصلی داستان رخ خواهد داد.

محمدمهدی عسگرپور، کارگردان سریال «نفس گرم» که این شب‌ها از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود و انتقاداتی که به شخصیت ملیحه با بازی مرجانه گلچین در سریال می‌شود به مهر گفت: به نظرم هنوز زود است که درباره این سریال قضاوت شود چون کمتر از یک‌سوم آن پخش و از یک تا دو قسمت پیش سریال وارد فضای جدیدی شده و تغییرات و فضاهای دیگری را هم به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: اتفاقا همه آنچه که من به دنبالش بودم آن فضای جدیدی است که در قسمت‌های بعدی به تصویر کشیده می‌شود و این قسمت‌ها که تا الان دیده‌اید به نوعی فضاسازی و پی‌ریزی برای ادامه داستان است و بعد از آن می‌توان قضاوت کرد.

عسگرپور در توضیح خود از روند داستانی سریال یادآور شد: مدل این سریال به این شکل است که ما باید اتفاقی را به شکل پلکانی دنبال کنیم؛ به‌طور مثال اگر قرار باشد ما با فردی بلازده مواجه شویم دو شکل دارد؛ در صورت اول بلا بر سر فرد نازل می‌شود و بعد عکس‌العمل او را مشاهده می‌کنیم، اما شکل دومی هم دارد که موردنظر من بود که شرایط قبل و بعد از بلا را درباره یک نفر به تصویر بکشیم. بنابراین لازم بود فردی را که قرار است به این بلا دچار شود کامل بشناسیم وگرنه شرایط برای معرفی شخصیت سخت می‌شود. من با وجود این‌که می‌دانستم چنین کاری سختی‌هایی دارد و حتی ممکن است قسمت‌های ابتدایی سریال با استقبال گسترده مواجه نشود، اما باز هم سختی‌اش را به جان خریدم تا اتفاق موردنظرم رخ دهد.

کارگردان «شیدایی» درباره نقدهایی که نسبت به اغراق در شخصیت‌پردازی ملیحه وجود دارد، اظهار کرد: من با واکنش‌هایی مواجه می‌شوم که سوال می‌شود چرا برای این شخصیت هاله‌ای از قداست به‌وجود آمده است، اما مساله ذهنی من این است که مگر ما چقدر معنویت را در شخصیت ملیحه بالا برده‌ایم؟ رفتار ملیحه تنها کمی از حد متعارف ذهنی بالاتر است و برای این است که وقتی دچار تحول می‌شود بتوانیم تضادی جدی را شکل دهیم. او زنی است که سعی می‌کند دروغ نگوید، از وقت خود برای خیر رساندن به دیگران استفاده کند و تلاش می‌کند با کلامش به دیگران آرامش دهد. اتفاقا این ویژگی‌ها چندان اغراق‌آمیز نیست، اما ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که چنین رفتاری عجیب و کمال‌گرایانه است.

کارگردان سریال «گل‌های گرمسیری» اضافه کرد: رفتار ملیحه می‌تواند خیلی هم متداول باشد، اما باید نکته دیگری را هم در نظر گرفت این‌که در چنین اثری از طرف دیگر بام نیفتیم و کمال‌گرایی حالت اغراق‌آمیز به خود نگیرد تا بتواند تاثیر مثبت خود را بگذارد و به این ترتیب مدلی از الگوسازی را شکل دهد و زنان دیگر هم احساس کنند می‌توانند به این شکل زندگی کنند و زندگی ملیحه چندان هم دست‌نیافتنی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر