jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۵۵۵۸۹   ۲۲ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۵

ارتباط رشد و توسعه یافتگی در بسکتبال

وقتی سرمایه ها بی ارزش می شوند

جام جم ورزشی: با نگاهی ساده به اتفاقات سال های اخیر بسکتبال ایران که یکی از بزرگترین مشکلات آن بی مقدار پنداشتن سرمایه های این ورزش است می توان گفت رشد و توسعه بسکتبال هرگز با حمایت و هدایت سرمایه ها همراه نبوده تا کوشش های انجام شده را در مسیر توسعه یافتگی بسکتبال تشویق و تسهیل کند.

وقتی سرمایه ها بی ارزش می شوند

به گزارش گروه ورزشی جام جم آنلاین ، بی ارزش شدن سرمایه ها در بسکتبال ایران ، رشد این ورزش را که افزایش در اندازه یا تعداد است از بین برد از طرفی ارتباط رشد و توسعه که بیانگر افزایش در شایستگی است ، دیده نمی شود .از این منظر باید گفت بسکتبال ایران توسعه یافته نیست.

در این ورزش سیستم ، برنامه جامع و یا چرخه ساختارمندی برای استعدادیابی، بازیکن سازی ، پرورش مدیر و مربی و البته فرهنگ پروری ، وجود ندارد.
سرمایه فکری نیز دستخوش سطحی نگری است و برنامه محوری عمقی نگری خود را از دست داده است.

در چنین فضای بوجود آمده رشد و توسعه بسکتبال ایران فقط با چوب جادویی درک بائرمن امکان پذیر نیست زیرا موانع توسعه یافتگی به قدری زیاد است که چرخه ساختارمندی آن تجزیه و تحلیل توام با تعیین وضعیت را طلب می کند.
از استان ها و باشگاهها گرفته تا آموزش و پرورش و همین طور بخش های دیگر بویژه مزبیان.

بسکتبال ایران سالهاست با محدودیت های درونی و خودتحمیلی درگیر بوده و تفاوت ها و تعارض های آن بسیار است به طوری که میان آنچه ادعا می شود و آنچه به کار می آید ، تفاوت های آشکاری وجود دارد.
از این رو برای چرخه ساختارمندی ، نه فقط یک نفر بلکه تمامی نیروها بویژه هیات های استانی باید سطح مطالبات خود را از رشد و توسعه یافتگی بسکتبال افزایش داده نوع نگاه قدرت مدارانه را با حمایت و هدایت همچنین ارزشگذاری به سرمایه ها را تغییر دهند.

افشین رضاپور/جام جم آنلاین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر