گزارش جام جم آنلاین از وضعیت فازهای مسکن مهر پردیس

پاسخ متقاضیان مسکن مهر یک جمله است: منتظر تماس باشید/ پروژه ها خوابیده است

شرکت عمران پردیس در اطلاعیه‌ای با اعلام قیمت نهایی 37.5 میلیون تومانی واحدهای مسکن مهر پروژه کوزو اعلام کرد:متقاضیان تا 30 دی امسال باید نسبت به واریز دو قسط 3.5 میلیون تومانی اقدام کنند، قسط 4.6 میلیونی آخر نیز باید در زمان تحویل واریز شود.
کد خبر: ۸۵۴۷۸۱
متقاضیان مسکن مهر پردیس7 میلیون تومان بپردازید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، شرکت عمران پردیس اعلام کرد: پیرو اطلاعیه شماره 53 مبنی بر اعلام قیمت نهایی پروژه کوزو به استحضار می رساند کلیه متقاضیان محترم که در بلوک های واقع در زون های 1، 4 شمالی و 5 شرکت کوزو دارای انتخاب واحد و آن دسته از متقاضیانی که اطلاعیه مربوط به شیوه پرداخت باقیمانده قیمت نهایی ، به کارتابل آنها در سامانه هوشمند پردیس ارسال شده است و تاکنون نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام نکرده اند ، باید در چارچوب برنامه زمانبندی مندرج در اطلاعیه نسبت به پرداخت اقساط باقیمانده خود اقدام فوری معمول کنند.

همچنین به استحضار آن دسته از متقاضیانی که اطلاعیه واریز وجه به کارتابل آنها ارسال نشده است، می رساند این متقاضیان باید در چارچوب جدول ذیل نسبت به پرداخت باقیمانده سهم آورده خود به صورت اقساطی اقدام کنند.

قیمت نهایی

( ریال )

حد نصاب انتخاب واحد آورده (ریال)

تاریخ و مبلغ واریز قسط اول(ریال)

تاریخ و مبلغ واریز قسط دوم(ریال)

تاریخ و مبلغ واریز قسط آخر

375.216.900

254.000.000

15 آذر 1394

30 دی 1394

زمان تحویل

35.000.000

35.000.000

46.216.900

شرکت عمران پردیس 25 شهریور امسال در اطلاعیه شماره 53 اعلام کرده بود: «با عنایت به تعیین قیمت نهایی پروژه شرکت ساختمانی کوزو و اعلام آن به متقاضیان واقع در زون های افتتاح شامل زون های 1، 4 شمالی و 5 ، این اطلاعیه جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی به متقاضیان محترم تنظیم شده است . لازم به توضیح است قیمت های اعلامی به متقاضیان مسکن مهر در فاز 11 به مانند سایر فازهای شهر پردیس تاکنون به‌صورت علی الحساب محاسبه و اعلام شده است و محاسبه قیمت نهایی در راستای عمل به درخواست به حق متقاضیان برای آگاهی از قیمت نهایی صورت گرفته است.

شیوه محاسبه قیمت نهایی واحدهای مسکونی مهر

از هنگام ورود به مرحله تعیین قیمت نهایی ، همه تلاش مدیران و دست اندرکاران شرکت عمران پردیس بر این موضوع متمرکز شده است که قیمت نهایی واحدها بر اساس یک مبنای درست و صحیح و در تداوم با اطلاعیه های قبلی اعلامی به متقاضیان محاسبه گردد.

به عنوان مثال در اطلاعیه های صادر شده به شماره 31 و 33 در تاریخ 22 مهر 1392 ، برای انتخاب واحد در فاز 11 ، واریز مبلغ 70 درصد سهم آورده توسط متقاضی به میزان تقریبی 254.000.000 ریال علی‌رغم افزایش قیمت در کلیه بخش ها مد نظر قرار گرفته است.

همچنین تلاش شده است با شفاف کردن شیوه محاسبه قیمت ها، به بخشی از دغدغه ها پاسخ داده شود. براین اساس سهم قابل پرداخت متقاضیان بابت هزینه ساخت، آماده سازی، محوطه سازی و سایر هزینه های قابل محاسبه مانند بیمه، مالیات، نظام مهندسی، ترهین، صدور پروانه ساختمانی، هزینه کارگزاری و... در چارچوب های ذیل تعیین و نهایی شده است:

1- تعیین قیمت نهایی پروژه ها با لحاظ قراردادن قرارداد اولیه منعقد شده با سازنده و با اعمال دستورالعمل شماره 3 ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی

2- کمک 15درصدی شرکت عمران شهر جدید پردیس از محل تهاتر و یا فروش اراضی در اختیار باستناد بند 6 تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره 49175ت/47060 مورخ 20 اردیبهشت 1392 و دستورالعمل مورد تایید مقام عالی وزارت به تاریخ سوم شهریور 1394 جهت تکمیل پروژه های زیربنایی، دسترسی ها (پل ها، تقاطع های غیر همسطح، تونل ها، مسیرهای دسترسی اصلی، پایدارسازی و دیوارهای حایل و...) و تامین خدمات روبنایی از جمله مراکز آموزشی، بهداشتی، انتظامی و غیره ...

3- محاسبه جریمه تاخیر در تحویل واحدها به ازاء هر مترمربع و کسر آن از مبلغ قابل پرداخت متقاضی به سازنده، مطابق با قرادادهای منعقده با سازندگان.

4- هزینه انشعابات پس از اعلام دستگاه های خدمات رسان به متقاضیان اعلام خواهد شد.

لازم به توضیح است در طول اجرای طرح مسکن مهر صرفاً برای یک دوره یک ساله (سال 1390) با توافق فیمابین وزرای محترم وقت راه و شهرسازی و نیرو ، هزینه انشعابات به میزان کمتر از یک میلیون تومان تعیین و مبنای محاسبه قرار گرفت. با انقضای زمان یاد شده، هزینه انشعابات در بسیاری از پروژه های مسکن مهر کشور به صورت غیر قطعی محاسبه شده و قیمت قطعی هر انشعاب در هنگام نصب توسط دستگاه های ذیربط اعلام می گردد. خوشبختانه در تعامل با شرکت آب و فاضلاب شرق تهران ، هزینه انشعابات آب و فاضلاب مسکن مهر پردیس با شرایط مناسب تری محاسبه خواهد گردید.

5- در محاسبه قیمت نهایی، هزینه هایی مانند هزینه آسانسور بلوک ها (2 آسانسور مسافربری و باربری) پکیج، کولر و رادیاتور که در بسیاری از پروژه های مسکن مهر کشور به صورت جداگانه محاسبه و دریافت شده است، در قالب قیمت نهایی پیش بینی شده است.

در خاتمه براین باوریم، با توجه به پیشرفت فیزیکی 85 درصدی بخش ساختمانی و 65 درصدی آماده سازی زون های افتتاح، برای فراهم آمدن امکان تحویل واحدهای واقع در این زون ها، علاوه بر نیاز به تلاش شبانه روزی دستگاه های مختلف اعم از شرکت عمران پردیس، شرکت های سازنده و دستگاه های خدمات رسان، همکاری و همدلی متقاضیان محترم بویژه جهت واریز باقیمانده سهم آورده اعلامی به حساب خودشان، براساس اطلاعیه های اخیر درج شده در کارتابل متقاضیان در سامانه هوشمند شهر پردیس از اهمیت زیادی برخوردار است.

همچنین در این راستا درصدد هستیم برای متقاضیانی که واریز کنونی آنان برای صدور قرارداد پیش فروش براساس حد نصاب اعلامی در اطلاعیه، هم اکنون ، کافی می‌باشد ، قرارداد پیش فروش صادر و این قرارداد جایگزین صورتجلسه تحویل واحد گردد. این برنامه برای متقاضیانی که پیش از موعد نسبت به تکمیل حد نصاب اعلامی در اطلاعیه اقدام می‌نمایند نیز در دستور کار جدی همکاران کارگزاری مسکن مهر پردیس قرار دارد.

این شرکت عمران پردیس در اطلاعیه‌ای دیگر اعلام کرد؛ « نظر به اینکه پس از صدور اطلاعیه های شماره 50 و 51 شرکت عمران شهر پردیس در تاریخ های 1394.04.29 و 1394.05.27 با موضوع اطلاع رسانی و اخطار به متقاضیانی که تاکنون حد نصاب اعلامی در فاز های مختلف شهر پردیس را تکمیل ننموده اند ، پرسش هایی برای متقاضیان مسکن مهر پردیس ایجاد شده است ، بنابراین توضیحات ذیل برای روشن شدن ابعاد مساله و اهداف اطلاعیه برای استحضار متقاضیان محترم ارائه می گردد :

همانطوری‌ که می‌دانیم پروژه های مسکن مهر در سراسر کشور از دو محل تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان تامین مالی می گردد.

این موضوع درخصوص پروژه هایی مانند پروژه های مسکن مهر شهر پردیس که به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی محل اجرا، مدیریت بر هزینه ها در این پروژه ها از اهمیت زیادی برخوردار است ، شرایط متفاوتی را رقم زده است.

در چنین شرایطی، وقوع برخی موارد غیر قابل پیش بینی مانند تغییرات ناگهانی و فاحش قیمت ها و یا عدم پرداخت به موقع و متوازن سهم آورده توسط متقاضیان و یا حتی تاخیر در جذب تسهیلات بانکی، می تواند مدیریت مالی پروژه ها را تحت تاثیر قرارداده و به تبع آن موجب توقف عملیات اجرایی و یا تاخیر در اتمام عملیات اجرایی گردد.

در این رابطه کافی است بدانیم با وجود همکاری بی شائبه و صمیمانه بیشتر متقاضیان در تامین حد نصاب آورده اعلام شده ، هنوز تعداد زیادی از متقاضیان محترم (نزدیک به 10 هزار متقاضی) نسبت به تکمیل حد نصاب موجودی حساب خود برای انتخاب واحد براساس اطلاعیه های صادر شده شماره 31 و 33 شرکت عمران پردیس به تاریخ 22 مهر 1392 اقدام نکرده اند. با توجه به اینکه آمار فوق به معنای آن است که درحال حاضر از هر 7 متقاضی، 2 متقاضی بخشی از حد نصاب آورده مورد نیاز برای انتخاب واحد را تکمیل نکرده اند این امر در کنار تغییر ناگهانی قیمت ها و دشواری محیط اجرای پروژه های مسکن مهر پردیس، می تواند از عوامل تاخیر در اتمام پروژه ها محسوب می گردد.

هدف از اطلاعیه های شماره 50 و 51 شرکت عمران پردیس، ارائه مهلت مجدد به متقاضیانی است که از زمان افتتاح حساب آنان بعضاً بیش از 2 سال سپری شده است. عدم تکمیل حد نصاب آورده مورد نیاز از سوی این متقاضیان ، ضمن ایجاد وقفه و رکود در اجرای پروژه ها، موجب شده است امکان تعیین پروژه و تخصیص واحد برای این افراد فراهم نگردد.

لازم به توضیح است با توجه به اینکه با پیگیری های مستمر و اتخاذ روش هایی مانند پرداخت مطالبات سازندگان از محل تهاتر اراضی ، خوشبختانه پروژه های مسکن مهر در کلیه فازها با سرعت مناسبی در حال اجرا می باشند بنابراین در مرحله کنونی برای تداوم بخشیدن به سرعت پیشرفت فیزیکی و جلوگیری از رکود ، پرداخت حد نصاب آورده توسط باقیمانده متقاضیان نقشی حیاتی را ایفا می کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها