jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۴۵۸۷   ۱۹ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

با شمارش 80 درصد آرا، حزب اصلی مخالف در میانمار به رهبری آنگ سان سوچی از پیروزی خود در انتخابات پارلمانی خبر داد.

به گزارش ایرنا، وین هتین، سخنگوی حزب لیگ ملی برای دموکراسی به رهبری سوچی روز گذشته اعلام کرد این حزب 80 درصد آرای مردم در انتخابات عمومی روز یکشنبه را در مناطق مرکزی پرجمعیت این کشور کسب کرده و پیروز انتخابات است.

بنا به گفته وین هتین، در مناطق دیگر از جمله استان‌های «مون» و «کائین» نیز این حزب توانسته است 65 درصد آرا را از آن خود کند.

به نوشته پایگاه خبری میانمار تایمز، «شئو هلا» سخنگوی این حزب در بخش ماندالای نیز گفت که به احتمال قوی حزب ما پیروز انتخابات است.براساس اطلاعات دریافت شده از نمایندگان حوزه‌های رای‌گیری در بخش‌های مختلف میانمار، فاصله زیادی بین میزان آرای حزب مخالف جبهه ملی برای دموکراسی با حزب حاکم توسعه و همبستگی وجود دارد که اگر این فاصله حفظ شود، به طور قطع حزب آنگ سان سوچی پیروز انتخابات خواهد بود. حزب لیگ ملی برای دموکراسی باید دست‌کم ۶۷ درصد کرسی‌های پارلمان را به دست آورد تا حائز اکثریت شود.

این در حالی است که تا اواسط ظهر دیروز نتیجه شمارش آرا در بخش‌های مختلفی از میانمار از جمله پنج استان این کشور هنوز اعلام نشده بود.

نیکی دیاموند از ناظران محلی انتخابات میانمار در این زمینه گفت: محدودیت منابع انسانی، نبود سازمان‌های مدنی و دسترسی نداشتن کافی به اطلاعات، چالش‌هایی در زمینه شمارش سریع آرا و میزان صحت و درستی آن برای ناظران ایجاد کرده است.

از سوی دیگر، آنگ سان سوچی با اشاره به پیروزی حزب متبوع خود و به امید تائید رسمی این پیروزی، آن را «بیداری سیاسی» مردم میانمار خواند و به آنان تبریک گفت. وی خواستار پذیرش نتایج انتخابات از سوی احزاب شرکت‌کننده در این انتخابات شد و به هواداران خود گفت صبور باشند تا ناظران انتخاباتی به موقع شمارش رسمی رای‌ها را اعلام کنند. در مقابل، هتای اوو، رئیس موقت حزب حاکم در گفت‌وگو با رویترز گفت، نتایج اولین انتخابات آزاد کشور پس از 25 سال را می‌پذیرد. وی افزود: ما شکست خوردیم. باید به دنبال دلایل شکست باشیم. به هر حال نتایج را بدون هیچ ملاحظه‌ای می‌پذیریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر