jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۸۵۲۰۷۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۵

عبدالرضا اکبری هنزمند سینما وتلویزیون گفت: فیلم های مستند و داستانی با موضوع و محوریت علم و فناوری بهتر از یک مقاله علمی می توانند با مردم ارتباط برقرار کرده و یا در صورت وجود پیوند، آن را تقویت کنند.

فیلم‌های مستند و داستانی بهتر از مقاله علمی با مردم ارتباط برقرار می‌کنند

به گزارش جام جم سیما ، عبدالرضا اکبری که درباره برگزاری مسابقات موضوعی صحبت می کرد، افزود: یکی از مزایای مسابقه ها و جشنواره های موضوعی این است که جمعی از کارشناسان، مختصصان و متولیان یک امر را گردهم می آورند.

عبدالرضا اکبری بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به تاثیر سینما بر رشد و پیشرفت حوزه های مختلف از جمله علم و فناوری گفت: مسلما سینما می تواند در همه حوزه ها فعال باشد و با ورود به موضوعات و مقوله‌های مختلف به پیشرفت آن ها کمک کند. چراکه سینما ابزار و وسیله ای برای برقراری ارتباط مردم با دنیای هنر است.

وی افزود: سینما ظرافت ها و ریزه کاری هایی دارد که با در نظر گرفتن آن ها می توان جنبه های مختلف یک حوزه را مورد توجه قرار داد. فیلم های مستند و داستانی با موضوع و محوریت علم و فناوری بهتر از یک مقاله علمی می توانند با مردم ارتباط برقرار کرده و یا در صورت وجود پیوند، آن را تقویت کنند.

این بازیگر با بیان این که مسابقاتی همچون نور ابن هیثم می تواند به شناساندن دانشمندان و حکمای ایرانی به مردم موثر واقع شود تاکید کرد: یکی از مزایای مسابقه ها و جشنواره های موضوعی این است که جمعی از کارشناسان، مختصصان و متولیان یک امر را گردهم می آورند، میان آن ها همفکری و تعامل صورت می گیرد و این بده و بستان‌ها مسلما خروجی های خاص خود را خواهد داشت.

وی دوران نوجوانی و تحصیل را دوران تصمیم گیری های مهم دانسته و افزود: برگزاری کمیته های فرهنگی و هنری در مدارس یکی از راه هایی است که دانش آموزان علاقه مند را به فعالیت های هنری جلب می کند. من از دوران نوجوانی در مسابقه ها و اتفاقات فرهنگی و هنری سطح مدارس و استان ها شرکت می کردم و از همین طریق به عالم هنر وارد شدم.

اکبری در پایان خاطر نشان کرد: همچنین بسیاری از هنرمندان نیز از این طریق شناسایی شدند و به دنیای موسیقی، سینما و تلویزیون راه یافتند. بنابراین سرمایه گذاری بر نوجوانان و آثاری که در مسابقه نور ابن هیثم شرکت می دهند می تواند آینده فیلمسازی کشورمان را تحت تاثیر قرار دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر