jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۵۱۷۱۶   ۱۱ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند در بحبوحه انتخابات ریاست فدراسیون تیروکمان برگزار می‌شود؛ جایی که ورزشکاران ایرانی باید سهمیه المپیک ریو را از این رقابت‌ها به دست بیاورند دقیقا در ایران قرار بود تکلیف یکی از انتخابات پرسر و صدای فدراسیون‌های ورزشی روشن شود.

ترکیب تیم ملی تیراندازی با کمان ایران برای گرفتن سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو همزمان با ترکیب نامزدهای انتخابات این فدراسیون اعلام شده است، اما کناره‌گیری شجاعی، رئیس فدراسیون از خزانه‌داری کمیته ملی المپیک با توجه به اینکه هنوز یکسال از دوره ریاستش در فدراسیون باقی مانده است دوباره شرایط این ورزش را به حالت قبلی بازگرداند.

وزارت ورزش و جوانان با اعلام زمان مجمع در روز هجدهم آبان اراده خود را برای خروج از بلاتکلیفی صندلی ریاست تیروکمان نشان داده بود، اما جمعی از اهالی فدراسیون کنونی با فعالیت‌هایی که در روزهای گذشته انجام داده بودند اعتراض خود را به این تاریخ اعلام کردند. گفته می‌شود در بین نامزدها، برخی بدون مدرک تحصیلی لازم ثبت‌نام کرده‌اند که از سوی وزارت ورزش و جوانان تایید نشده‌اند. این افراد در نامه‌ای اعتراض خود را به نحوه رد یا تایید صلاحیت‌ها توسط وزارت ورزش اعلام کرده اند؛ هر چند شنیده می‌شود وزارت ورزش و جوانان براساس پایبندی به قوانین موجود و نه رابطه مداری در پی برگزاری انتخابات قانونی بود.

تجربه جهانی در میدان آسیایی

با وجود اعزام ملی‌پوشان به تایلند برای برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا ورزشکاران این رشته تمرکز کافی روی بازی‌های آینده خود دارند و به اتفاقات تیروکمان در تهران فکر نمی‌کنند. تیراندازان با کمان، در دو بخش زنان و مردان و در رشته‌های ریکرو و کامپوند سی مهر، تهران را به مقصد بانکوک ترک کردند.

در ریکرو مردان صادق اشرفی، امین پیر علی، مجید میررحیمی و ساسان رضوی و در ریکرو زنان ملیکا عبدالکریمی، زهرا نعمتی، شیوا خرمشاهی و زهرا دهقان نمایندگان ایران هستند.

در کامپوند مردان امیر کاظم‌پور، اسماعیل عبادی، مجید قیدی و یاسر عمویی و در کامپوند زنان نیز افسانه شفیعی، مریم رنجبر، ویدا هنرمند و سکینه قاسم پور در رقابت‌های بانکوک شرکت می‌کنند. این رقابت‌ها از سه‌شنبه دوازدهم آبان به طور رسمی آغاز می‌شود و براساس برنامه، زنان و مردان ایران در بخش ریکرو به میدان می‌روند. شیوا خرمشاهی یکی از ملی‌پوشان این بخش درباره سطح آمادگی ورزشکاران ایرانی می‌گوید: شرایط ما بسیار مطلوب است. بعد از اردوهایی که در کیش و تهران داشتیم به آمادگی لازم رسیدیم و امیدواریم در بخش زنان یک سهمیه را از آن خود کنیم.

خرمشاهی درباره بخت ورزشکاران ایرانی برای گرفتن سهمیه در قسمت مردان و زنان می‌گوید: بیشتر سهمیه‌های کشورهای مطرح آسیایی در رقابت‌های جهانی دانمارک به دست آمد از این رو خیلی امیدواریم بتوانیم سهمیه‌های باقیمانده آسیا را در این رقابت‌ها بگیریم. تجربه جهانی دانمارک بسیار خوب بود و امیدواریم در تایلند از این تجربیات استفاده کنیم.

محمد رضاپور

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر