jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۴۶۸۲۳   ۲۵ مهر ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۱

گروه تروریستی و تکفیری داعش در جدیدترین اقدام جنایتکارانه خود، شماری از شهروندان موصلی از جمله سه هنرمند رشته موسیقی این شهر را اعدام کرد.

داعش سه موزیسین را تیر باران کرد

به گزارش جام جم نوا به نقل از خبرگزاری ایرنا، داعش سه هنرمند از اهالی شهر موصل، مرکز استان نینوای عراق را به اتهام بدعت به قتل رساند.

این هنرمندان به نام های حسن میسر، ولید درویش و جاسم عطاء که در زمره موسیقی محلی در شمال عراق فعالیت می کردند، در میدان مرکزی شهر موصل تیرباران شدند.

گروه تروریستی داعش همچنین 2 شهروند موصلی را که «مختار محلات» این شهر بودند، به نام های جاسم جرجیس و صباح محمد، بعد از سه ماه حبس، اعدام کرد. این دو نفر به جرم عدم جاسوسی شهروندان موصلی سه ماه پیش دستگیر شده بودند.

گروه تروریستی تکفیری داعش، روزانه ده ها شهروند عراقی را در موصل به اتهام های واهی به قتل می رساند که این اعدام ها از هنگام عملیات تهاجمی نیروهای مقاومت در عراق و سوریه در هفته ها اخیر افزایش یافته است.

هنرمندان، فرهنگیان، اصحاب رسانه و فعالان اجتماعی از خردادماه پارسال که موصل توسط گروه تروریستی داعش سقوط کرد و بخش های مهمی از شمال و غرب عراق به اشغال این گروه تروریستی درآمد، همواره تحت تعقیب قرار داشته و تعدادی زیادی از آنان در این مدت کشته شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر