«نیمه‌جان 3» به واقعیت مجازی پا نمی‌گذارد

تاکنون هیچ اطلاعات خاصی از Half-Life 3 نمی‌دانیم. از تولید شدن یا نشدن و اتمام یا انقطاع آن خبر نداریم. حتی نمی‌دانیم Valve برنامه‌ای برای ساخت آن داشته، دارد یا خواهد داشت، اما طبق صحبت‌های چت فالیزک، از دست‌اندرکاران شرکت نبوغ‌پرور Valve فهمیده‌ایم اگر نیمه‌جان 3 تولید شود، سیستم واقعیت مجازی در آن وجود نخواهد داشت.
کد خبر: ۸۴۶۴۶۵

پس از صحبت‌های فالیزک راجع به واقعیت مجازی در EGX، از او درباره واقعیت مجازی بودن نیمه‌جان‌3 پرسیده شد. او پاسخ این پرسش را با یک «نه» قاطع داد سپس به پهنای باند بالایی اشاره کرد که هدست‌های واقعیت مجازی می‌طلبد و جلوی بی‌سیم شدن آنها را خواهد گرفت. با اصرار بیشتر خبرنگار، فالیزک یک جواب قاطع دیگر به او داد. این خبر از این حیث قابل توجه است که حداقل غیرمستقیم، به وجود نیمه‌جان 3 صحه می‌گذارد. نیمه‌جان 2 یکی از انقلابی‌ترین بازی‌های تاریخ بود که با گذشت بیش از یک دهه، هوادارانی سینه‌چاک دارد و هنوز هم مادهای زیادی برای آن ساخته می‌شود.

آکیولس ریفت؛ حداقل 300 دلار

نِیت میچل، نایب‌رئیس شرکت تولیدکننده هدست واقعیت مجازی Oculus Rift در مصاحبه‌ای در کنفرانس تولیدکنندگان، درباره هدست مختص مصرف‌کننده آکیولس ریفت توضیحاتی ارائه کرد. به گفته او، این هدست که در سه ماهه اول سال 2016 به بازار عرضه خواهد شد، دست‌کم 300 دلار قیمت خواهد داشت.

میچل درباره پیش‌فروش نکردن این هدست‌ها، گفت که این کار توجیهی برای آنها ندارد. او یادآور شد مهم‌ترین دغدغه‌اش تجربه کاربر است و وعده و وعید دادن، آن هم برای چنین مبلغی که همه می‌دانیم حداقل 300 دلار خواهد بود، به‌تدریج به کاهش هیجان و انتظار مخاطب منجر خواهد شد. او برنامه‌های عرضه آکیولس را به سیستم فروش اپل تشبیه کرد که در فاصله‌ای اندک از معرفی محصولات، سیستم پیش‌فروش را فعال کرده و با فاصله‌ای بسیار کم آن را عرضه می‌کنند. میچل همچنین به کنترل آکیولس تاچ یا آکیولس لمسی هم که در سه ماهه دوم سال 2016 به بازار می‌آید، توضیحاتی را ارائه کرد.

گفتنی است بسته مصرف‌کننده آکیولس ریفت شامل هدست واقعیت مجازی، حسگر و کنترلر یا دسته ایکس باکس خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها