jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۴۶۴۱۴   ۲۳ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۵

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پایین بودن تولید سرانه ناخالص داخلی نیروی کار و عدم استفاده از خلاقیت، ظرفیت، قابلیت های نیرو در محیط کار از مهم ترین دلایل پایین بودن سرانه دستمزد در ایران است.

دلایل پایین بودن سرانه دستمزد در ایران

به گزارش جام جم آنلاین، سید حسن هفده‌تن در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان اینکه حوزه روابط کار تاثیرپذیری زیادی از فضای اقتصادی کشور دارد، اظهار کرد: هر یک درصد رشد اقتصادی، نرخ بیکاری را 0.6درصد کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به لزوم توسعه پایدار در هر استانی اظهار کرد: لازم است شرایطی فراهم شود که سرمایه‌گذار با انگیزه و علاقه سرمایه‌گذاری کرده و تسهیلات بانکی را در اختیار کارآفرینان قرار دهند که در این زمینه استانداران نقش بسزایی برای رشد سرمایه‌گزاری ایفا می‌کنند.

هفده‌تن طرح های جدید برای بیمه بیکاری، طرح طبقه بندی مشاغل، امنیت شغلی کارگران، امنیت سرمایه گذاری، آموزش و توانمندسازی نیروی کار را از برنامه های در حال اجرای دولت دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه شاخص دستمزد کارگران ایران رتبه 27 در میان 28 کشور عضو اتحادیه اروپایی قرار دارد، اظهار کرد: ایران میان 148 کشوری که با 11 شاخص سنجیده شده اند، جایگاه مطلوبی ندارد.

معاون تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دلیل پایین بودن میزان دستمزد در کشورمان را متناسب با تولید سرانه ناخالص داخلی که هر نفر ایجاد می کند است، تصریح کرد: این میزان در ایران براساس آمار سال 2013 معادل 7211 دلار است که این میزان در کشوری همچون کره جنوبی که دستمزد ساعتی کارگران شش دلار است، تولید سرانه ناخالص داخلی شش برابر ایران است.

هفده تن پایین بودن تولید سرانه ناخالص داخلی نیروی کار و عدم استفاده از خلاقیت، ظرفیت، قابلیت های نیرو در محیط کار را از دلایل پایین بودن سرانه دستمزد در ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: مدیریت به خصوص مدیریت ساختاری ضعیف در بنگاه‌ها از دیگر دلایل پایین بودن سرانه دستمزد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر