jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۴۵۵۹۵   ۲۱ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۸

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌‌گذار استان تهران گفت: صادرات تخم‌مرغ‌های بی‌کیفیت ایرانی، صدای عراقی‌ها را درآورده و آنها را مجبور به اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در قبال این موضوع کرده است.

تخم‌مرغ‌های بی‌کیفیت ایرانی صدای عراقی‌ها را درآورد

به گزارش جام جم آنلاین ،ناصر نبی‌پور در گفتگو با مهر با اشاره به مختل شدن روند صادرات تخم‌مرغ به کشور عراق، اظهارداشت: برخی صادرکنندگان اقدام به صادرات تخم‌مرغ‌های سردخانه‌ای و با کیفیت پایین به این کشور کرده‌اند و همین مساله باعث شده است عراق قوانین سخت گیرانه‌تری را اعمال کند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر، کشور ترکیه نیز مجددا به بازار عراق ورود کرده و این امر هم به کاهش صادرات تخم‌مرغ ایرانی دامن زده است.

نبی‌پور با بیان اینکه عمده صادرات تخم‌مرغ ایران به عراق است، گفت: از حدود ۷۰۰ تن تخم‌مرغ صادراتی در روز، نزدیک به ۴۰۰ تن آن به کشور عراق می‌رود.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌‌گذار استان تهران ضمن انتقاد شدید از رفتار برخی صادر کنندگان و صادرات محصولات بی‌کیفیت به بازارهای هدف، افزود: طمع‌‌کاری و سودجویی برخی، موقعیت ما را در بازارهای جهانی به خطر می‌اندازد.

به گفته نبی‌پور، کاهش صادرات تخم‌مرغ به عراق باعث افت شدید قیمت این محصول در بازار داخلی شده است و در حال حاضر هرکیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغ‌داری به طور میانگین ۲۶۵۰ تومان و حدود ۱۲۰۰ تومان کمتر از قیمت واقعی آن به فروش می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر