jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۴۲۲۰۴ ۱۲ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۰

ویشکا آسایش گفت: هیچکدام از نقش‌هایی که بازی کردم،‌ جایگزین قُطام در سریال امام علی(ع) نمی‌شوند. برای شکل‌گیری این شخصیت که به ۲۴ سال پیش برمی‌گردد، همه عناصر برای اولین بار برایم اتفاق می‌افتاد،‌ از اولین خاطره بازیگری گرفته تا ‌اولین باری که جلوی دوربین قرار گرفتم.

هیچکدام از نقش‌هایم جایگزین قُطام نمی‌شوند

«ویشکا آسایش» در گفت‌وگو با فارس گفت:‌ بعد از بازی در سریال «پرده نشین» به کارگردانی بهروز شعیبی تا الان چند پیشنهاد سینمایی داشتم که هنوز هیچ کدام از آنها به طور قطعی به نتیجه نرسیده است.

این بازیگر درباره تفاوت مدیوم در کارهایش نیز گفت:‌ در کل بازیگری نیستم که بگویم مدیوم برایم اهمیت دو چندانی دارد بلکه همیشه بر این باورم که کار خوبی را انتخاب کنم و اگر در حوزه تلویزیون سریالی مثل «پرده نشین» پیشنهاد شود، با کمال میل می‌پذیرم.

بازیگر سریال «پرده نشین» افزود:‌ حضورم در سریال پرده نشین یکی از تجربه‌های خوبم در حیطه تلویزیون بود چراکه اولین سریال غیر تاریخی‌ام بود و از نتیجه نهایی آن بسیار راضی بودم و هنوز دوستش دارم.

وی با اشاره به بهترین و ماندگارترین نقش خود در تلویزیون یادآور شد: هیچکدام از نقش‌هایی که بازی کردم،‌جایگزین قُطام در سریال امام علی (ع) نمی‌شوند. برای شکل گیری این شخصیت که به بیست و چهار سال پیش برمی‌گردد، همه عناصر برای اولین بار برایم اتفاق می‌افتاد،‌ از اولین خاطره بازیگری گرفته تا ‌اولین باری که جلوی دوربین قرار گرفتم همه و همه برایم طعم اولین را می داد که بسیار لذت بخش نیز بود و به همین دلیل نیز معتقدم یکی از بهترین نقش‌هایم و البته خاطرات خوش زندگی کاریم شد.

بازیگر سریال «مختارنامه» ادامه داد: یادم هست در همان سالها محمدرضا شریفی نیا که دستیار داوود میرباقری در سریال امام علی (ع) بود،به مازیار پرتو(دایی من) پیشنهاد داده بود تا مرا برای آن نقش معرفی کند. ایشان به من گفتند،‌اما به این دلیل که من هنوز لیسانسم را نگرفته بودم و به تازگی دیپلم گرفته بودم، قصد داشتم برای ادامه تحصیل به خارج از کشور سفر کنم، اما سفرم به تاریخ دیگری موکول شد و در همین زمان بدست آمده مازیار پرتو به من گفت که برای تست گریم نقش قُطام یکبار هم که شده برو و از آنجایی که اصلا به بازیگری فکر نمی‌کردم، به خاطر حرف ایشان برای تست گریم رفتم.

وی افزود:‌ روزی که همراه با مادرم برای تست گریم به شهرک سینمایی رفتیم، دو نفر دیگر هم برای تست آمده بودند که اتفاقا یکی از آنها شباهت بسیاری به قُطام آن هم از لحاظ ظاهری و چشم و ابروهای مشکی‌اش داشت و مادرم می‌گفت مطمئنا او انتخاب می‌شود، اما در کمال ناباوری سه روز بعد از تست گریم طی تماسی گفتند که داود میرباقری مرا برای این نقش انتخاب کرده است.

این بازیگر و طراح صحنه و لباس در ادامه ضمن اشاره به اولین حضورش مقابل دوربین نیز بیان داشت: روزی که مقابل دوربین قرار گرفتم به شدت استرس داشتم و مدام با خودم می‌گفتم که باید تمام انرژیت را بگذاری و خوب بازی کنی. یک هفته گذشت و بعد متوجه شدم که در همین مدت کوتاه در حال تست زدن بازی من بودند که اگر از نظرشان مناسب نبود، فرد دیگری را برای این نقش بیاورند.

آسایش درباره تجربه بازیگری قبل از قُطام و سریال «امام علی(ع)» نیز اظهار داشت: قبل از بازی در این سریال هیچ تجربه بازیگری در هیچ مدیومی نداشتم و معتقدم که حضورم در این سریال در قسمت و تقدیرم نوشته شده بود. کما اینکه شاید برخی‌ها بر این باور بودند که من به راحتی می‌توانم به واسطه دایی‌ام به حیطه بازیگری وارد شوم.بازیگر سریال «معصومیت از دست رفته» ادامه داد: از کودکی اصلا به بازیگری به عنوان حرفه آینده‌ام فکر نمی‌کردم و همیشه دوست داشتم معمار و یا گرافیست شوم.

وی در پایان با اشاره به فعالیت‌های این روزهایش غیر از بازیگری گفت: چند سالی است که مجسمه سازی را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهم و سه سال پیش نمایشگاهی از آثارم برگزار کردم. در حال حاضر هم منتظر آماده شدن کارهایم برای برپایی نمایشگاهی در اوایل سال آینده هستم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر